Lada Vesta najazdila za tri roky 560 000 km. V akom technickom stave je?

Lada Vesta najazdila za tri roky 560 000 km. V akom technickom stave je?

16. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada Vesta sa začala na ruskom trhu predávať pred štyrmi rokmi. Toto je ešte veľmi krátka doba na to, aby sa zistilo koľko kilometrov vydrží a aké poruchy čakajú tento ruský sedan po vyššom nájazde. Keď si zoberieme do úvahy, že ak človek najazdí s Vestou 60 000 km ročne , tak za štyri roky bude mať 240 000 km. To je síce v už väčší počet kilometrov, ale nie vysoký. Avšak v Rusku sa stalo niečo nemožné. Objavila sa tam Vesta sedan, ktorá najazdila za tri roky 561 862 km. To je teda riadna porcia kilometrov, no pozrime sa na opravy, ktoré bolo potrebné vykonať.

Lada Vesta s tak vysokým nájazdom bola vyrobená v roku 2016 a a pod kapotou má 1,6 litrový motor. Olej v motore bol menený každých 10 000 kilometrov. To znamená, že olej sa menil dvakrát do mesiaca. Teda ak dobre počítam. Rozvody sa prvýkrát menili až po 104 000 kilometroch a následne každých 60 000. Čiže za tri roky boli vymenené rozvody osemkrát. To je skoro každých päť mesiacov. Niekto mení rozvody raz za 10 rokov. Niekedy ani to nie. Ďalej viackrát bolo treba meniť stabilizačné tyčky a brzdové doštičky. Predné tlmiče boli vymenené až po 500 000 km. Brzdové kotúče stačilo vymeniť len raz za celú prevádzku vozidla a spojka bola menená dvakrát. Asi najťažšia oprava bola po 400 000 km. Na motore sa musela vykonať generálna oprava, ale to vraj kvôli nekvalitnému palivu. Aj tak po 400 000 km si motor zaslúži „generálku“.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Čo sa týka hrdze, tak Vesta je absolútne bez hrdze. Dokonca aj výfuk je pôvodný. V interiéri je viditeľne opotrebovaný volant a taktiež aj sedadlá sú dosť opotrebované. Avšak vozidlo jazdilo nonstop a striedali sa na ňom dvaja šoféri. Takže dá sa pochopiť zničený interiér. Ostatné plasty a prvky interiéru sú v dobrom stave aj keď mierne opotrebenie je vidieť.

Pozri nižšie priložené video, v ktorom si môžeš pozrieť stav Lady Vesty sedan po 561 000 km. O servise ti vo videu porozpráva aj pán, ktorý jazdil na tejto Veste.

Hyundai i30 Fastback N Performance