Oplatí sa vymeniť auto po troch rokoch?

Oplatí sa vymeniť auto po troch rokoch?

19. septembra 2022 0 Od spiatocka.sk

Väčšina automobilových nadšencov si kupuje auto na 5-7 rokov, no niektorí ho po troch rokoch predávajú. Aktuálnosť tejto témy neklesá, hlavnou otázkou je, čo takýchto majiteľov áut núti zbavovať sa svojich áut.

V určitom okruhu motoristov je ustálený trend, keď sa snažia predať vozidlo za tri roky. Treba pochopiť, že finančné možnosti občanov sú rôzne, nie každý dokáže vymeniť auto ani po piatich rokoch. Vo veľkých mestách sa vytvorila skupina majiteľov áut strednej triedy, ktorý chcú vymeniť auto po troch rokoch.

Obdobie troch rokov považujú tieto osoby za určitú hranicu, po ktorej by sa malo auto predať.
Hovoríme o konci továrenskej záruky, opotrebení najdôležitejších a komplexných komponentov. Niektoré autá sa po troch rokoch dizajnovo zostarnú a ľudia chcú niečo nové. Tento prístup je celkom realistický v prítomnosti peňazí. Takíto motoristi si môžu dovoliť možnosť pravidelne meniť auto. Okrem toho na takýchto transakciách zarábajú výrobcovia, predajcovia, čerpacie stanice a poisťovne.

Odborníci ťažko odpovedajú, či je vhodné meniť auto každé tri roky.
Treba si uvedomiť, že auto stráca z pôvodnej ceny v priemere 10-15% ročne.

liftback

Ak odpočítate úroky z pôžičky zaplatené na základe zmluvy o kúpe nového auta a výmene auta na protiúčet, straty budú značné. Môžu presiahnuť 50 % hodnoty auta.

 

Auto sa mení po troch rokoch nielen kvôli výskytu porúch, ale k takémuto rozhodnutiu vedie aj neopatrná prevádzka auta. V tomto prípade sa bohatí majitelia áut neobťažujú. Predávajú ojazdené auto na sekundárnom trhu a sami idú do salónu pre nové. Auta sa zbavujú aj po nehode, najmä ak nemá auto havarijné poistenie.

Je jednoduchšie auto predať, ako ho opraviť. Niekedy je dôvodom výmeny auta po troch rokoch koniec továrenskej záruky. V tomto prípade je ovplyvnený psychologickým faktorom. Koniec menovaného obdobia neznamená, že sa stroj začne kaziť.

Životnosť auta závisí od kvality údržby a výmeny náhradných dielov. Starostlivý prístup k stroju zaručuje jeho bezproblémovú prevádzku po mnoho rokov.