Nové Maserati GranTurismo bolo predstavené. V ponuke bude aj elektrická verzia.

Nové Maserati GranTurismo bolo predstavené. V ponuke bude aj elektrická verzia.

16. septembra 2022 0 Od spiatocka.sk

Vzhľad druhej generácie kupé Maserati GranTurismo bol odtajnený ešte pred úplnou premiérou, ktorá by mala prebehnúť v najbližších mesiacoch. Ešte začiatkom septembra zverejnilo Maserati video, ktorého hlavnou postavou bol elektromobil GranTurismo Folgore a teraz boli zverejnené fotografie benzínového dvojdveráku.

V druhej generácii si kupé Maserati GranTurismo zachovalo svoju rozpoznateľnú siluetu, no línie sa vyhladili a interiér sa posunul trochu dozadu. Kľučky dverí sú teraz zapustené a držiaky bočných zrkadiel boli posunuté nižšie na panely dverí. Predné a zadné svetlá sú menšie a predné nasávanie vzduchu je teraz oválne.

Hore je model prvej generácie, dole druhá generácia

Deklarované sú dve benzínové verzie pod názvami Modena a Trofeo. Oba budú mať V6 Nettuno biturbo motor, ktorý je už známy z modelu Maserati MC20 s motorom uprostred (630 k) a SUV Grecale (530 k). Zdá sa, že v dvoch modifikáciách bude tento motor tiež nakonfigurovaný na rôzne výkony, pretože názov Trofeo v spoločnosti označuje najvýkonnejšie benzínové vozidlá. Presné špecifikácie zatiaľ neboli zverejnené.

Poďme sa pozrieť na elektrické Maserati GranTurismo Folgore. Vonku sa takéto kupé líši od benzínových nielen absenciou výfukov, ale aj inými prívodmi vzduchu vpredu. Už bolo uvedené, že zrýchlenie na „stovku“ trvá 2,7 sekundy, maximálna rýchlosť presahuje 320 km/h a päťminútové nabíjanie z „rýchleho“ terminálu stačí na 100 kilometrov. Podľa predbežných informácií bude mať verzia Folgore 800-voltovú batériu a tri elektromotory s výkonom 1200 k.

Podrobnosti sú hneď za rohom a GranTurismo príde na trh v roku 2023. Celý rad druhej generácie Maserati GranTurismo sa bude vyrábať v závode Fiat Mirafiori v Turíne (teraz tam vyrábajú vozidlá Levante), hoci autá bývalej rodiny sa vyrábali v Modene.