Nový SsangYong Torres príde na náš trh ešte tento rok.

Nový SsangYong Torres príde na náš trh ešte tento rok.

16. marca 2023 0 Od spiatocka.sk

Juhokórejská automobilka SsangYong predstavila minulý rok nové SUV s názvom Torres. Na domácom trhu sa novinka teší obľube, ale čoskoro sa aj slovenský zákazníci môžu tešit na nový SsangYong Torres.

Ssangyong Torres

Nový Torres ponúkne zaujímavý, moderný dizajn exteriéru, ale interiér nie je pozadu. Ten vyzerá naozaj dobre. Kožené sedadlá, kožou potiahnutá palubná doska, ale aj trojica displejov. Prvý displej plní funkciu virtual kokpitu, druhý na ovládanie multimediálneho systému, no a tretí na ovládanie klimatizácie. Štvorramenný so skosenou vrchnou a spodnou stranou pôsobí elegantne a futuristický.

Ssangyong Torres

Pod kapotou nového Torresu nájdeme 1,5-litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s výkonom 170 koní a krútiacim momentom 280 Nm. Samozrejmosťou je 6-stupňová automatická prevodovka Aisin, pohon predných alebo všetkých kolies.

Batožinový priestor bude silnou stránkou tohto auta. Jeho objem je od 703 do 1 662 litrov. Na dĺžku sa Torres vyrovná Škode Kodiaq. Novinka má dĺžku 4700 mm, šírku 1890 mm, výšku 1720 mm a rázvorom 2680 milimetrov.

Keďže SsangYong Torres sa radí medzi Korando a Rexton, tak aj cenovka bude tomu prispôsobená. Zatiaľ ešte nie sú známe presné ceny novinky. Na náš trh by mali prvé kusy prísť na jeseň tohto roku. Predaj by mal začať ešte tento rok.

Ssangyong Torres Ssangyong Torres Ssangyong Torres Ssangyong Torres