Nový športový sedan Great Wall má dojazd 802 kilometrov a nabíjanie s výkonom 480 kW.

Nový športový sedan Great Wall má dojazd 802 kilometrov a nabíjanie s výkonom 480 kW.

20. novembra 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Tento týždeň sme mohli vidieť na autosalóne v Los Angeles mnoho noviniek. Napríklad aj koncept IONIQ 7. Presunieme sa však na opačnú stranu planéty do Číny. Práve v čínskom meste Guangzhou otvoril svoje brány medzinárodný autosalón, na ktorom bolo predstavených taktiež množstvo noviniek. V tomto článku na pozrieme na zaujímavé vozidlo z dielne Great Wall.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Great Wall Motor Corporation je obrovský výrobca vozidiel v Číne, ale táto spoločnosť sa rozhodla vstúpiť do sveta luxusných a prémiových vozidiel. O to sa má postarať dcérska značka Salon. Ich prvým výtvorom je športový a technologický vyspelý sedan Salon Mecha Dragon. Toto vozidlo má drsný a agresívny dizajn, ale zadná časť nie je pekná. Vzadu sa nachádzajú fake výfuky, za ktoré by sa mohlo hanbiť asi každé auto. Ešte väčší problém však je, že Mecha Dragon je elektromobil.

Interiér tohto sedanu je ozaj zaujímavý. Nájdeme tam anatomické sedadlá a jednoduchú palubnú dosku s veľkým displejom.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Salon Mecha Dragon je elektrický športový sedan. Na každej náprave sa nachádza jeden elektromotor so spoločným výkonom 551 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Dojazd 802 kilometrov zabezpečuje batéria s kapacitou 115 kWh. Nabíjanie s maximálnym výkonom 480 kW dokáže nabiť dojazd 400 kilometrov len za 10 minút. Problém však je, že najvýkonnejšia nabíjacia stanica má len 360 kW.

Sedan je vybavený pokročilým systémom autopilota s Huawei, kamerami s ultra vysokým rozlíšením, 4 všestrannými kamerami, 5-milimetrovými radarmi, 12 ultrazvukovými radarmi a vysoko presnou polohovacou jednotkou vrátane 38 inteligentných senzorov. Mecha Dragon má tiež športové pneumatiky Michelin, štvorpiestikové strmene Brembo a mnoho ďalšieho.

Karoséria je vyrobená technológiou rám-panel, nosná konštrukcia je zvarená z oceľových rúr, vonkajšie panely sú lisované z kompozitov.

Salon Mecha Dragon

Vyrobených bude len 101 kusov tohto vozidla s cenou od 76 000 dolárov.