Nový Mercedes-Benz triedy C bude elegantný, moderný, ale aj hybridný.

Nový Mercedes-Benz triedy C bude elegantný, moderný, ale aj hybridný.

25. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz triedy C už je pár rokov na trhu a preto je čas na zmenu, teda novú generáciu. Obľúbené „céčko“ nevyzerá staro, však pred približne rokom prešlo facelifom, ale konkurent z Mníchova je zatiaľ najmladší. Preto automobilka zo Stutgartu pracuje na novej generácii triedy C. Čo ponúkne?

Mercedes-Benz C class 2020

Testovacie vozidlo triedy C bolo nafotené s kamuflážou, ale aj napriek tomu je vidieť, že sedan prejde výraznejšou zmenou. Dizajn exteriéru bude s hladkými povrchmi, s minimálnymi hranami a záhybmi. Okná a zadné dvere sú však navrhnuté rovnako. Predná maska bude väčšie a umiestnená o niečo nižšie. Svetlá dostanú nový dizajn a počítať môžeme s Full LED technológiou. Na zadnej časti toho nie je veľa vidieť kvôli kamufláži, ale aj napriek tomu si všimni vystúpené guľaté svetlá. Vyzerajú ozaj zaujímavo.

Interiér zatiaľ nebol nafotený, ale ten bude nasledovať ostatných súrodencov. Nájdeme v ňom dva veľké displeje s multimédiánym systémom MBUX. Podobnosť môžeme hľadať v triede A alebo GLE.

Mercedes-Benz triedy C 2020

Základom vozidla je aktualizovaná platforma MRA, vďaka ktorej je „céčko“ o niečo väčšie a ľahšie. Z ponuky určite nezmizne ostrá verzia AMG C63 S, ktorá bude mať pod kapotou dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec a pohon všetkých kolies 4Matic+. Očakávať môžeme aj Mild-hybridnú verziu AMG C53 s 48V okruhom. Očakávať môžeme aj Mild-hybridné verzie založené na štvorvalcových a šesťvalcových motoroch. Objavia sa aj plnohodnotné hybridné verzie s minimálnym dojazdom na elektriku 50 kilometrov. Čisto elektrická verzia nebude patriť do triedy C, ale skôr do rodiny EQ. Teda ponesie názov EQ C.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Foto: autoexpress.co.uk