Zajazdi si s Ladou Vesta TCR na Slovakia Ringu. K dispozícii je online šampionát.

Zajazdi si s Ladou Vesta TCR na Slovakia Ringu. K dispozícii je online šampionát.

25. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada Vesta TCR je čistokrvné závodné auto, v ktorom sa len málokto zvezie. Nie to ešte, že v ňom bude závodiť. Avšak žijeme v modernej dobe a vďaka zaujímavej spolupráci si môžeme celý šampionát zahrať online. Poďme sa pozrieť ako sa to dá.

Lada v spolupráci s firmou RaceRoom spustili spoločný projekt s názvom Lada e-Championship 2019. Jedná sa v podstate o online šampionát, ktorý sa bude jazdiť na Lade Vesta TCR. Jazdiť sa bude na okruh Hungaroring, Slovakia Ring, Zandvort, Nurburgring, Suzuka, Moskva Raceway a Sepang Autodrom. Šampionát sa bude konať konať v dvoch kvalifikačných ofsetoch – online a offline. Kalendár virtuálneho šampionátu je synchronizovaný s RSKG šampionátom, preto potrvá niekoľko mesiacov. Kvalifikačný výber 1. etapy sa uskutoční 27.4.2019.

Najrýchlejších 21 účastníkov v offline časti postúpi na Grand Final, ktorý sa bude konať v Moskve. Tam si to všetci rozdajú a prvý dvaja postúpia do tímu RaceRoom Russia. S týmto tímom sa zúčastnia svetového online šampionátu World Virtual Championship eSports WTCR, ktorý sa bude konať 13. – 15. decembra na Veľkej cene Malajzie v reálnom WTCR závodnom seriáli. Účastníci budú súťažiť o titul virtuálnych majstrov sveta a to v individuálnej aj v tímovej súťaží.

O tomto šampionáte povedal aj riaditeľ Lada Sport a pilot tímu Lada Sport Rosneft Vladislav Nezvankin.

POCIŤUJEME HLBOKÚ SPOKOJNOSŤ OD ZAČIATKU PROJEKTU A SAMOZREJME, AKO V SKUTOČNEJ ZÁVODNEJ SÉRII BUDEME ROZVÍJAŤ VIRTUÁLNE MAJSTROVSTVÁ A PREDSTAVOVAŤ NOVÉ RIEŠENIA, ABY FANÚŠIKOVIA A ÚČASTNÍCI TURNAJA DOSTALI NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁŽITOK A EMÓCIE.

Prečo fungujú online šampionáty? K tomu sa vyjadril CEO RaceRoom Rusko Dmitry Soldatov.

ONLINE TURNAJE A MAJSTROVSTVÁ VYTVÁRAJÚ VEĽKÉ MNOŽSTVO SÚVISIACEHO OBSAHU ŽIVÉ VYSIELANIA, VIDEOKLIPY, INTERAKCIE S ICH VLASTNÝMI WEBOVÝMI STRÁNKAMI. TO VŠETKO UMOŽŇUJE SPOLOČNOSTIAM, ABY MALI PRIAMY PRÍSTUP A KONTAKT S CIEĽOVÝM PUBLIKOM NATÍVNYM SPÔSOBOM, AKO AJ INTERAKTÍVNYM SPÔSOBOM KOMBINOVAŤ EMÓCIE MOTORISTICKÉHO ŠPORTU SO ZNAČKOU. KYBERSPORT A VIRTUÁLNE MOTORISTICKÉ PRETEKY SÚ MODERNÝM INOVATÍVNYM MARKETINGOVÝM NÁSTROJOM A OBROVSKOU PLATFORMOU PRE KREATIVITU A INTERAKCIU S PUBLIKOM.

Najdôležitejšie je, že náklady na virtuálny motoristický šport sú oveľa nižšie ako v reálnych pretekoch. Vstupná investícia je pre účastníkov minimálna a neporovnateľná s nákladmi v reálnom motoristickom športe. Tento šampionát Lada e-Championship 2019 je určený úplne pre všetkých ľudí sveta. Tak vyskúšaj si svojho pretekárskeho ducha a svoju pretekársku kariéru.

Viac informácií o hre je dostupných tu v linku.