Oplatí sa Lada Vesta? Svoj názor vyjadril ruský odborník na autá Dmitrij Rogov.

Oplatí sa Lada Vesta? Svoj názor vyjadril ruský odborník na autá Dmitrij Rogov.

25. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada Vesta je na našom trhu už nejaký ten rok a dokonca ich začína aj pribúdať. Však vidieť ju na ceste nie je žiaden problém. Avšak na trhu je ešte krátku dobu na to, aby sa ukázalo koľko toho vydrží. Na ruských weboch síce nájdeš mnoho článkov a skúseností, no dnes sa pozrieme na názor ruského bloggera a experta na vozidlá Dmitrija Rogova.

Koľko vydrží Lada Vesta?

Dmitrij poznamenal, že najčastejšie majiteľov vozidiel Lada Vesta trápia drobnosti ako sú napríklad brzdové strmene alebo predné stabilizačné tyčky. Tie zvyknú odísť po cca 50 000 km ak vozidlo jazdí po veľmi zlých cestách. Tiež dokážu majiteľov potrápiť drobné chyby v interiéri, ale vo všeobecnosti hodnotí Vestu ako spoľahlivé auto, ktoré zvládne bez problémov viac ako 100 000 kilometrov.

Názor Lada Vesta

Podľa jeho slov je lepšie kúpiť 1,6 litrový motor s manuálnou prevodovkou. Motor s objemom 1,8 litra je známy tým, že žerie olej. Taktiež robotizovaná prevodovka zaujme nízkou cenou, ale jej chod nie je najlepší. K záveru dodáva, že Vesta je kompaktné atraktívne auto s priestranným interiérom za dobré peniaze. Vesta síce neponúkne moderné asistenčné systémy, ale na druhej strane poteší dobrou výbavou.

Aký má názor na Vestu spiatocka.sk? V redakcii sme mali možnosť vyskúšať všetky verzie Vesty, ktoré sú dostupné na Slovensku. Auto ponúkne vzhľadom na triedu veľký priestor a dobrý komfort. Športovú jazdu síce neočakávajme, aj keď Vesta SW Cross zvláda športovú jazdu najlepšie. S Vestou SW Cross sme mali možnosť ísť na autosalón do Ženevy. Za tri dni sme spravili cca 2 500 km a Vesta nám ponúkla výborný komfort, avšak na diaľnici je spotreba vyššia. Čo sa týka robotizovanej prevodovky, tak tú sme vyskúšali v sedane. Jej chod vôbec nie je dobrý a jemne trhá. Určite je lepší manuál. Bohužiaľ dlhodobé skúsenosti nemáme. Možno do budúcna sa nám podarí vybaviť dlhodobý test.

Diaľnica Lada Vesta

Testy vozidiel Lada nájdeš v rubrike Testy a videa sú nižšie.

Zdroj: VistaNews.ru