Nový Mercedes-Benz triedy C bol odfotený bez kamufláže.

Nový Mercedes-Benz triedy C bol odfotený bez kamufláže.

5. septembra 2020 0 Od spiatocka.sk

Nový Mercedes-Benz triedy S bol predstavený len pred pár dňami (ešte som nestihol písať článok) a už tu máme únik fotografie, na ktorej je nový Mercedes-Benz triedy C. Čo môžeme očakávať od novinky?

Mercedes C W206

Dizajn novej triedy C sa veľmi podobá na staršieho brata, triedu S. Vpredu sa nachádza nová maska, vedľa nej úzke svetlomety a nárazník má elegantné nasávanie vzduchu. Viac bohužiaľ nie je vidieť, ale celkovo línie budú vyzerať elegantnejšie a rozmery samozrejme väčšie. Vzadu môžeme očakávať taktiež svetlomety v štýle triedy S.

Interiér prejde veľkými zmenami. Uprostred palubnej dosky sa nachádza veľký dotykový displej podobne ako má trieda S. Pod displejom budú dotykové plochy na ovládanie klimatizácie. Za volantom bude vysunutý displej, ktorý slúži ako virtual cockpit. Očakávať môžeme head-up displej s rozšírenou realitou. Head-up displej bude opticky pripomínať veľkú obrazovku a dokáže zobrazovať rôzne funkcie z navigácie, označiť prekážku na ceste a mnoho ďalšieho.

O motoroch toho vieme veľmi málo. Očakávať môžeme mild-hybridné motory a plug-in hybrid. Hovorí sa, že najvýkonnejšia verzia C63 bude mať 2,0-litrový štvorvalec spojený s elektromotorom. Pripomeňme si, že A45 S má pod kapotou 2-0 litrový štvorvalec s výkonom 421 koní. Mercedes-AMG môže mať podobný motor s podobným výkonom. Elektromotor môže ponúknuť ďalších 100 koní, takže dokopy bude mať výkon viac ako 500 koní.

Na viac informácií si bohužiaľ budeme musieť počkať do roku 2021.

Zdroj: Instagram Cochespias