Dacia odhalila nový Logan a Sandero.

Dacia odhalila nový Logan a Sandero.

7. septembra 2020 0 Od spiatocka.sk

Dacia Logan a Sandero sú populárne vozidlá kvôli nízkej cene, ale aj kompaktným rozmerom. V súčasnosti sa predáva druhá generácia, ktorá je na trhu už veľa rokov. Teraz však Dacia odhalila pár fotiek.

Dacia Logan 2021

Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o nové generácie. Vpredu sa nachádza nová mriežka chladiča so znakom Dacia a názvom modelu. Svetlá s LED denným svietením sú opticky prepojené s mriežkou chladiča. Kapota dostala dizajnové tvarovanie a nárazník nový dizajn. Pri pohľade z boku dostávajú obe vozidlá taktiež nový dizajn. Sandero vyzerá modernejšie a elegantnejšie. Na druhej strane Logan mi pripomína Ladu Vestu. Zadná časť Dacie Sandero je jednoduchá, uhladená s novými svetlami.

Interiér zatiaľ predstavený nebol, ale môžeme očakávať nový vysunutý dotykový displej, lepšie materiály a nové farebné prevedenia. Z výbavy sa pravdepodobne objaví automatická klimatizácia a bezkľúčový vstup a štart.

Dacia Logan 2021

Vozidlá Sandero a Logan sú postavené na modulárnej platforme CMF-B. Na tejto platforme je postavený Renault Clio, Captur, ale aj Nissan Juke.

Podľa neoficiálnych informácií môžeme pod kapotou očakávať atmosférický 1,0-litrový trojvalec s výkonom 65 koní. Ďalší v ponuke by mal byť preplňovaný 1,0 litrový trojvalec s výkonom do 100 koní. Vo vyšších výbavách môže byť dostupný motor 1,3 TCe kombinovaný s automatickou prevodovkou. V ponuke by mal byť aj diesel 1,5 DCi s výkonom 85 alebo 115 koní.

Dacia Logan 2021

Oficiálne predstavenie vozidiel prebehne 29.9.2020.