Toto je nový Hyundai Kona. Najvýkonnejšia verzia má 198 koní.

Toto je nový Hyundai Kona. Najvýkonnejšia verzia má 198 koní.

4. septembra 2020 0 Od spiatocka.sk

Hyundai Kona bol predstavený pred troma rokmi a vtedy auto zaujalo veľmi zaujímavým dizajnom. Teraz však prichádza aktualizovaná verzia, ktorá prináša novší dizajn, výkonnejší motor a športovú úpravu N-Line.

Hyundai Kona 2021

Aktualizovaný Hyundai Kona sa na prvý pohľad zmenil a zmeny uvidí aj neskúsený motorista. Predná maska má nový dizajn v štýle nových vozidiel Hyundai, nové sú predné svetlomety a aj nárazník. Pri pohľade z boku už je jasné, že sa jedná o Konu a zadná časť prešla menšími zmenami.

Kona N-Line dostáva podľa mňa brutálny dizajn. Predná časť dostáva športové krivky vrátane športového nárazníku. Na bočnej strane sú športové prahy a športové kolesá. Vzadu sa nachádza dvojica koncoviek výfukov a nárazník s imitáciou difúzora.

Hyundai Kona 2021

V interiéri sa po aktualizácii nachádza 10,25-palcový virtual cockpit a 10,25-palcová dotyková obrazovka. Samozrejmosťou v interiéri sú aj nové materiály a farebné kombinácie. Zadné sedadlá môžu byť za príplatok vyhrievané a pre cestujúcich vzadu sú k dispozícii USB porty.

Hyundai Kona 2021

Zmenami prešli aj motory. Asi najzaujímavejší motor je 1,6 T-GDi s výkonom 198 koní. Motor je spojený so 7-stupňovou automatickou prevodovkou a poháňané môžu byť predné alebo všetky kolesá. Dobrou správou je, že tento motor nemá nezmyselný mild-hybridný systém. Dokonca verzia N-Line s týmto motorom dostala špecifické nastavenie pre lepší pôžitok z jazdy.

Ďalší benzínový motor v ponuke je 1,0 T-GDi s výkonom 120 koní. Tento motor môže byť spojený so 7-stupňovou automatickou prevodovkou alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Pre tento motor je v ponuke aj Mild-hybridná technológia, ale vtedy môže byť motor spojený len so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou.

Posledný motor v ponuke je diesel 1,6 CRDi s výkonom 136 koní. Tento motor je štandardne vybavený mild-hybridnou technológiou. Spojený môže byť so 7-stupňovou prevodovkou DCT alebo 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou. Za príplatok môže diesel poháňať všetky štyri kolesá.

Samozrejmosťou v ponuke je aj Kona Hybrid.

Hyundai Kona 2021

Nový model Kona dostal tiež viacero úprav, aby jazdil plynulejšie ako jeho predchodca. Odpruženie sa zameralo na dosiahnutie vyššieho komfortu jazdy bez potlačenia športového charakteru modelu Kona. Okrem tlmičov a pružín sa smerom k vyššiemu komfortu a tlmeniu zmenili aj stabilizátory. Zadné dorazy pruženia sa upravili, aby priniesli lepšiu jazdu a kontrolu pohybov karosérie.

V predaji bude nová Kona do konca roka a čoskoro sa môžeme tešiť na Hyundai Kona Electric.