Nový Mercedes-Benz GLS dostal dva nové motory a brutálny interiér.

Nový Mercedes-Benz GLS dostal dva nové motory a brutálny interiér.

18. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Druhá generácia GLS už je na trhu nejaký ten rok a už nevyzerá veľmi moderne. Hlavne interiér. Ešte k tomu mníchovská automobilka predstavila priameho konkurenta v podobe X7. Avšak v Mercedese nespia na vavrínoch a dnes predstavili úplne novú generáciu, ktorá dostane nové motory a brutálny interiér.

Nové GLS je v porovnaní s predchodcom je o 57 mm dlhšie a rázvor je o 60 mm dlhší. Celkovo na dĺžku meria 5 207 mm. Samozrejmosťou je sedem miest na sedenie, pričom Mercedes uvádza, že na sedadlá v treťom rade sa zmestia dve osoby do výšky 194 cm. Sedadlá v treťom rade môžu byť vyhrievané a cestujúci na nich sa určite potešia, že vzadu majú k dispozícii aj USB-port na nabitie telefónu. V druhom rade sú štandardne tri samostatné sedadlá, ktoré môžu byť vyhrievané. Za príplatok môžu mať cestujúci vzadu displeje s multimédiánym systémom. Jeden 7″ displej je umiestnený v strede na centrálnej lakťovej opierke a ďalšie dva 11,6″ displeje sú umiestnené na zadnej strane predných sedadiel. V ponuke budú dve pohodlné sedadlá v druhom rade.

Presúvame sa na predné sedadlá. Vodič bude mať k dispozícii dva 12,3″ displeje s multimédiánym systémom MBUX, ktorý rozpozná človeka a zapamätá si jeho správanie. Na stredovej konzole je pod displejom štvorica výduchov vzduchu a nižšie nájdeme elegantné ovládanie klimatizácie. Na stredovom tunely sú dve madlá s ambientným LED osvetlením. Medzi nimi nájdeme ovládanie multimediálného systému. Interiér celkovo vyzerá brutálne a podľa mňa patrí k vrcholu v triede.

Mercedes-Benz GLS 2019

Pri pohľade na exteriér je hneď jasné, že sa jedná o GLS. Avšak novinka má oblé tvary. Predná maska vrátane svetiel je nová. Na zadnej strane sú svetlá s novou grafikou, ktoré sú spojené chrómovou lištou. Vďaka novému dizajnu má nové GLS koeficient odporu vzduchu CX-0,32. Predchodca mal 0,35.

Svetlá výška vozidla zatiaľ nebola oznámená, ale už v základe je vzduchové odpruženie. Za príplatok bude v ponuke aktívne pruženie, ktoré dokáže obmedziť náklony v zákrutách a pripraví tlmiče na prichádzajúce prekážky. Aktívne pruženie je tiež dokáže pomôcť keď vozidlo uviazne v teréne. Taktiež vozidlo dostane systém Carwash. Tento systém zavrie všetky okná, strešné okno, vypne dažďový senzor a zdvihne podvozok do najvyššej polohy.

Mercedes-Benz GLS 2019

Do ponuky motorov pribudnú dva agregáty. Prvý a asi najobľúbenejší bude GLS 450d. Jedná sa o 3,0 litrový naftový šesťvalec s výkonom 367 koní. Ďalší nový agregát je GLS 580. Je to 4,0 litrový osemvalec s výkonom 489 koní. Oba agregáty sú spojené so 48-voltovým Mila-hybridným systémom. Ďalej budú v ponuke aj verzie GLS 350d a GLS 400d s výkonom 286 respektíve 330 koní. Všetky verzie majú pohon všetkých kolies 4Matic a 9-stupňovú automatickú prevodovku. Do budúcna môžeme očakávať AMG GLS 63+ s výkonom viac ako 600 koní. Tiež sa očakáva aj luxusná verzia Maybach.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.