Subaru predstavilo nový Outback. Dostane preplňovaný motor a veľký displej v štýle Tesla model S.

Subaru predstavilo nový Outback. Dostane preplňovaný motor a veľký displej v štýle Tesla model S.

18. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Japonská automobilka Subaru predstavila dnes na autosalóne v New Yorku novú generáciu Outbacku. Auto bolo výrazne aktualizované vizuálne aj technicky.

Subaru Outback 2019

Šiesta generácia Outbacku sa pri pohľade na exteriér líši od piatej generácie ľahšou siluetou a elegantnou povrchovou úpravou. Nárazníky sú masívnejšie a predné hmlové svetlá dostali LED diódy. Tiež bola mierne aktualizovaná mriežka chladiča, ktorá sa mierne rozšírila a svetlá dostali nový dizajn. Japonci tiež priniesli do New Yorku Outback vo verzii Onyx Edition XT. Táto verzia sa líši od štandardnej úpravy čiernou mriežkou, diskami a širšou výbavou.

Drastické zmeny nastali v interiéri vozidla. Aktuálne je displej orientovaný na výšku a má 11,6 palca. Podobný displej má aj Tesla model S. Špeciálna verzia Onyx Edition dostala sedadlá odludzujúce vodu.

Subaru Outback 2019

Novinka je postavená na modulárnej platforme SGP, ktorú zdieľa s najnovšou generáciou Imprezy, XV, Forester, Ascent a Legacy. Tuhosť nového Outbacku sa vďaka novej platforme zvýšila o 70% a zadný pomocný rám je tuhší o 50%.

Dĺžka nového Outbacku je 4860 mm, čo je o 37 mm viac ako mal predchodca. Zaujímavé je, že veko batožinového priestoru sa dá otvoriť mávnutím pred znakom Subaru.

Subaru Outback 2019

Čo sa týka motorov, tak základom pre Outback zostáva atmosférický 2,5 litrový štvorvalec s výkonom 185 koní. Dobrý 3,6-litrový šesťvalec boxer už pod kapotou Outback nebude, ale nahradí ho nový 2,4 litrový preplňovaný štvorvalec, ktorého výkon je 264 koní. Obidva motory budú pracovať s aktualizovaným variátorom značky Lineartronic. Škoda, že 3,6 litrový plochý šesťvalec nebude v ponuke. Mal som možnosť Outback so šesťvalcom riadiť a ten motor sa k autu hodí. Až na spotrebu.

V novinke sa objavil aj systém predchádzania zrážkam EyeSight. Taktiež bude auto sledovať únavu vodiča pomocou systému DriverFocus Distraction.

Subaru Outback 2019

Nový Outback sa na jeseň objaví na americkom trhu, ale zatiaľ nie je známe kedy sa dostane na európsky trh. Je však nepravdepodobné, že pre európsky trh nebude nový Outback v ponuke. No nechajme sa prekvapiť.

Subaru Outback 2019