Nové vozidlá Mazda bude pravdepodobne poháňať šesťvalec Skyactiv-X.

Nové vozidlá Mazda bude pravdepodobne poháňať šesťvalec Skyactiv-X.

10. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Japonská automobilka Mazda je jedna z posledných automobiliek, ktorá má v ponuke zážihové agregáty s väčším objemom. Však kým väčšina automobiliek má v ponuke malé preplňované agregáty, tak Mazda má v ponuke aj 2,0 a 2,5 litrový atmosférický agregát spaľujúci benzín. Lenže onedlho by tieto agregáty mohol doplniť šesťvalec.

Mazda 6-cylinder engine

Koncept Mazda Vision Coupe

Vo výsledkoch fiškálneho roka, ktoré boli zverejnené v marci 2019 bola zverejnená zaujímavá kolónka, ktorá obsahuje nápisy Large Architecture, Straight-six Skyactiv-X Engine a Straight-six Skyactiv-D 2nd generation diesel engine. Podľa tohto sa dá usúdiť, že Mazda môže mať v ponuke dieslový a zážihový šesťvalec. Taktiež tieto agregáty majú byť mild hybridné alebo plug-in hybridné. Lenže kvôli šesťvalcovým motorom uloženým pozdĺžne bude musieť Mazda postaviť nové vozidlá na novej platforme. Vďaka tejto platforme môže vozidlo používať pohon všetkých kolies i-Activ. Pohon zadných kolies by mal byť v základe.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Tieto inovácie ovplyvnia aj dizajn nových vozidiel. Použitých bude veľa dizajnových prvkov Kodo. Očakávať môžeme aj dlhšiu prednú kapotu a krátky predný previs. Tieto prvky určite zlepšia aj jazdné vlastnosti.

Mazda plánuje predstaviť nové  vozidlá v rokoch 2020-2025, pričom tieto agregáty budú použité v nových SUV-čkach a v novej Mazde 6.

Mimochodom portál Japlonik sa obrátil na Mazdu s otázkou, či chystajú šesťvalce. Dostali takú odpoveď:

Sme nadšení, že tieto motorizácie budú použité v našich budúcich vozidlách, keďže sa približujeme k prémiovému segmentu. Vieme, že naši fanúšikovia budú túžiť po ďalších detailoch, avšak špecifické modely, výkony a uvedenie na trh budú zverejnené vo vhodnom čase.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Pozri si ako sa správa Mazda CX-3 v teréne.

Zdroj: japlonik.com