Microsoft bude vozidlá BMW učiť hovoriť.

Microsoft bude vozidlá BMW učiť hovoriť.

10. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Dnešné vozidlá prémiového segmentu ponúknu moderné technológie, ktoré šoférovi uľahčujú život. Lenže ako plynie čas, tak aj technológie stárnu a preto automobilky musia pracovať na stále novších technológiách. No a v dnešnom článku sa pozrieme na multimediálny systém BMW, ktorý v spolupráci so spoločnosťou Microsoft plánuje vyvinúť.

BMW Open Mobility Cloud

BMW a Microsoft plánujú vytvoriť novú platformu multimediálneho systému, vďaka ktorému bude komunikácia so systémom jednoduchšia a prirodzenejšia. Nový systém BMW Open Mobility Cloud bude založený na platforme Microsoft Azure cloud. S využitím tejto technológie umelej inteligencie budú môcť vývojári rozšíriť osobného asistenta pre lepšiu interakciu s uživateľom.

V praxi sa bude môcť šofér spýtať systému kedy treba spraviť ďalšiu servisnú prehliadku. Systém dokáže odpovedať a objednať vozidlo na servisnú prehliadku. Taktiež sa budú dať hlasom spravovať pripomienky v kalendári, poprípade vybavovať maily. Takže tento systém bude vedieť plniť rôzne požiadavky, ale nie len podľa vopred určených fráz. On sa bude vedieť naučiť komunikovať so šoférom podľa jeho správania. Napríklad môže sa naučiť frázu „Ahoj BMW je mi tu zima“. Auto následne zvýši teplotu v interiéri.

Dobrou správou je, že tento systém bude dostávať pravidelné online aktualizácie. Takže vozidlá BMW budú stále múdrejšie.

Hyundai i30 Fastback N Performance

 

Mimochodom spoločnosť Microsoft má bohaté skúsenosti vo vývoji multimediálnych systémov pre vozidlá. Napríklad v roku 2011 začala táto spoločnosť spolupracovať s automobilkou Toyota a v roku 2007 začal Microsoft spolupracovať s automobilkou Ford. Výsledkom bol multimediálny systém SYNC.