Elektrické SUV BMW bolo nafotené aj s interiérom.

Elektrické SUV BMW bolo nafotené aj s interiérom.

11. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

V súčasnej dobe má mníchovská automobilka BMW v ponuke len jedno čisto elektrické vozidlo. Jedná sa o mestské auto s futuristickým dizajnom. Volá sa BMW i3. Lenže nemecká prémiová konkurencia má už v ponuke aj elektrické SUV. Však len pred týždňom si mohol na bratislavskom autosalóne vidieť elektrické SUV Mercedes-Benz EQC a Audi e-tron. Mníchovská automobilka taktiež čoskoro predstaví svoje elektrické SUV. Poďme sa teda pozrieť na to čo vieme.

O novom elektrickom SUV BMW zatiaľ nemáme žiadne oficiálne informácie. Dokonca ani nevieme ako sa bude volať. Špekuluje sa, že sa bude volať i5 alebo iNEXT, ale názov nie je tak dôležitý. Pozrieme sa radšej na dizajn. Na ten sa ešte nevieme pozrieť, ale vďaka špionážnym fotkám vidíme aspoň kamuflované auto. Na prednej strane môžeme očakávať veľké ladvinky a úzke laserové svetlomety. Na zadnú časť sa veľmi pozrieť nemôžeme, pretože je celá kamuflovaná, avšak môžeme očakávať podobnosť s X5 alebo X7.

Do interiéru novinky sa našťastie môžeme pozrieť lepšie. Tam nájdeme nízko položenú palubnú dosku s vysunutým digitálnym prístrojovým štítom. Uprostred bude displej multimediálneho systému a všimnúť si môžeš aj vysoko postavený stredový tunel, na ktorom je volič jazdných režimov a ovládač multimediálneho systému. Za zmienku stojí aj volant, ktorý je spravený z nejakého plastu a je na ňom nápis iNEXT. Takže možno sa novinka bude volať iNEXT.

Podľa nepotvrdených informácií by predaj mal začať v roku 2021, ale oficiálne predstavenie by malo prebehnúť o niekoľko mesiacov.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: motor1.com