Švajčiarsky Piech zverejnil informácie o nových vozidlách.

Švajčiarsky Piech zverejnil informácie o nových vozidlách.

11. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Švajčiarsky výrobca elektrických vozidiel Piech nie je vo svete motorizmu ešte tak známy. Len pár mesiacov dozadu spoločnosť predstavila koncept Mark Zero a teraz tu máme prvé informácie o sériových vozidlách. Prvé bude štvormiestne coupe GT-4 a päťmiestne coupe GT-X.

Obe vozidlá budú postavené na tej istej platforme, na ktorej je postavený aj koncept Mark Zero. Tiež ich budú poháňať tri elektromotory. Jeden bude uložený na prednej náprave a dva na zadnej. Ich spoločný výkon by mal byť viac ako 600 koní. vďaka tomu coupe zvládne stovku za 3,8 sekundy a SUV za 4,7 sekundy. Maximálna rýchlosť zverejnená nebola, ale tá nie je dôležitá. Dôležitý je dojazd, ale ani ten nie je zverejnený. Vieme len, že obe vozidlá budú používať 70 kWh batérie, ktoré boli vyvinuté v spolupráci s čínskou spoločnosťou Desten. Nabité na 80% by mali byť približne za štyri minúty.

Na rozdiel od väčšiny elektrických vozidiel majú vozidlá Piech uložené batérie nad prednou a zadnou nápravou. Vďaka tomu je posed nižší a športovejší, ale aj jazdné vlastnosti sú lepšie, skoro rovnaké aké majú vozidlá so spaľovacím motorom. Neskôr by mal do ponuky pribudnúť aj elektrický superšport s názvom GT-2.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.