Nové BMW radu 3 Touring bolo oficiálne predstavené. Ponúkne väčšie rozmery a zaujímavé motory.

Nové BMW radu 3 Touring bolo oficiálne predstavené. Ponúkne väčšie rozmery a zaujímavé motory.

12. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Minulý rok na autosalóne v Paríži predstavila mníchovská automobilka novú generáciu radu tri s označením G20. Novinka priniesla nový moderný dizajn, luxusnejší interiér, moderné asistenčné systémy a väčšie rozmery. Lenže obľúbená verzia Touring bola predstavená o viac ako pol roka neskôr, teda presnejšie dnes.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Novinka má v podstate rovnaký dizajn ako sedan, avšak zadná časť je samozrejme iná. Interiér je taktiež rovnaký, no objem batožinového priestoru je väčší. Ten má objem 500 litrov a po sklopení sedadiel delených v pomerne 40:20:40 sa objem batožinového priestoru zväčší na 1 510 litrov. V základe nájdeme elektrické ovládanie veka batožinového priestoru a samozrejmosťou pri rade 3 Touring je aj otváranie zadného okna. Vďaka tomu sa dajú do kufra vložiť drobné veci.

Ak sa presunieme k rozmerom, tak novinka je oproti predchádzajúcej generácií dlhšia, širšia a vyššia. Presnejšie meria na dĺžku 4 709 mm, na šírku 1 827 a na výšku 1 470 mm. Rázvor kolies narástol o 41 mm a má 2 851 mm. Vďaka väčším rozmerom narástol aj vnútorný priestor, ktorý ponúkne cestujúcim viac miesta vo všetkých smeroch.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V ponuke motorov nájdeme 318d (150k) a 320d (190k). Tieto dva agregáty môžu mať 6-stupňovú manuálnu alebo 8-stupňovú automatickú prevodovku. Ďalej bude v ponuke štvorvalec 330i s výkonom 258 koní. Ten bude v ponuke len s automatom a za príplatok môžu byť poháňané obe nápravy. Pre milovníkov šesťvalcov je k dispozícii 330d xDrive s výkonom 265 koní a M340i xDrive s výkonom 374 koní. Tieto dva agregáty majú štandardne pohon všetkých kolies xDrive a automatickú 8-stupňovú prevodovku.

Predaj by mal začať až v septembri tohto roku a ceny budú oznámené až v priebehu leta.