Britská automobilka Bentley predstavila nový sedan Flying Spur s maximálnou rýchlosťou 333 km/h.

Britská automobilka Bentley predstavila nový sedan Flying Spur s maximálnou rýchlosťou 333 km/h.

12. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Britská automobilka Bentley má v ponuke dva luxusné sedany Flying Spur a Mulsanne. Lenže oba modely sú už staré a preto je súperenie s konkurenciou o mnoho ťažšie. Lenže to sa zmení. Bentley predstavilo úplne nový model Flying Spur, ktorý má ohromnú maximálnu rýchlosť a zrýchlenie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po dizajnovej stránke je Flying úplne nový, ale aj napriek tomu si zachováva aristokratický a luxusný dizajn. Predná časť sa trochu podobá na Continental, no maska chladiča je väčšia, nárazník dostal pochrómované otvory a na kapote nájdeme osvetlený znak Bentley. Pri pohľade z boku si všimni líniu, ktorá začína pri prednom svetle, preruší sa na zadných dverách a následne pokračuje k zadným svetlám. Zadná strana zostáva jednoduchá, uhladená so svetlami s chrómovým lemovaním.

V interiéri panuje taktiež aristokraciu a luxus, čo je veľmi dobre. Na palubnej doske sú dvojfarebné dekoračné lišty, pričom uprostred sa pod dekoráciou nachádza 12,3″ displej s multimediálnym systémom. Pod displejom sa nachádza ovládanie klimatizácie a nižšie nesmú chýbať hodiny. Na stredovom tunely je volič automatickej prevodovky a ovládače s hliníkovým prevedením.

Luxusná limuzína musí ponúknuť pohodlie aj na zadných sedadlách a Flying Spur nie je výnimka. K dispozícii pre vyvolených je dvojica elektricky ovládaných sedadiel, chladnička s pohármi na šampanské uprostred a dotykový displej, ktorý slúži na ovládanie klimatizácie, vyhrievanie a chladenie sedadiel.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nová luxusná limuzína narástla a rozmermi sa blíži k vlajkovej lodi Mulsanne. Rázvor kolies meria teraz 3 195 mm (Mulsanne 3 266 a 3 516) a dĺžka vozidla je 5 304 mm.

Pod kapotou novinky sa nachádza ručne skladaný 6,0 litrový dvanásťvalec s výkonom 635 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Výkon sa prenáša na zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF. Táto limuzína s váhou 2 435 kg zvládne stovku za 3,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť až 333 km/h. Celkom rýchle presúvadlo. Novinkou, ktorá je prvýkrát použitá na vozidle Bentley je aj aktívne riadenie zadnej nápravy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Prvé objednávky bude možné zrealizovať na jeseň tohto roku, ale prvé kusy prídu k svojím majiteľom až na začiatku budúceho roka. Cena zatiaľ nebola zverejnená, no určite nebude nízka.