Honda postavila najrýchlejšiu kosačku na svete a za volant si sadla blondína.

Honda postavila najrýchlejšiu kosačku na svete a za volant si sadla blondína.

11. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Vo svete rekordov existuje nekonečné množstvo nezmyselných záznamov. Medzi ne patria aj najrýchlejšie kosačky na svete. Áno čítaš dobre. Najrýchlejšie kosačky na svete. Však do nedávna bola najrýchlejšia kosačka Honda Mean Mower, ktorá v roku 2014 dosiahla rýchlosť 188,8 km/h. Lenže doteraz nikto neprekonal tento rekord a Honda sa teda rozhodla ho prekonať znovu s novou kosačkou Honda Mean Mower V2.

Túto brutálnu kosačku poháňa litrový štvorvalec s motorky Honda CBR1000RR Fireblade SP, ktorý má výkon 203 koní pri 13 000 ot/min a váži len 69,1 kg. Samotná kosačka váži len 140 kg. Dokopy to máme 209,1 kg. Pomerom výkon váha teda kosačka prekonáva Bugatti Chiron. Preto stovku zvládne pod tri sekundy a na 160 km/h sa dostane za 6,29 sekundy. No a maximálna rýchlosť? Tá je 243 km/h. Dokonca táto kosačka je schopná aj plnohodnotne kosiť trávu, ale pri takej rýchlosti asi nie. Mechanizmus na kosenie má len kvôli prekonaniu rekordu.

Zaujímavosťou je, že za volant sa posadila len 24 ročná blondína, ale aj britská pretekárka Jessica Hawkins.

Táto kosačka je vyrobená len v jednej kópii a vyrábať sa nebude. Avšak Briti posadnutý kosením trávnikov by mali porozmýšlať nad takou kosačkou. Kosiť pri rýchlosti 243 km/h by mohlo byť zaujímavé. Možno táto kosačka nájde v budúcnosti uplatnenie v The Grand Tour. Však Jerremy by si s ňou určite vedel poradiť.