Mercedes predstavil nové sedemmiestne SUV GLB. Čo ponúkne?

Mercedes predstavil nové sedemmiestne SUV GLB. Čo ponúkne?

11. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Crossovery a SUV-čka sú dnes veľmi obľúbené a automobilky to dobre vedia. Preto sa snažia vyvíjať stále nové vozidlá, ktoré oslovia širšiu klientelu. Mercedes-Benz teraz predstavil také vozidlo. Jedná sa o úplne nové kompaktné sedemmiestne SUV s názvom GLB. Čo ponúkne? Na to sa pozrieme nižšie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po dizajnovej stránke GLB pripomína off-road. Preto nájdeme na novinke krátke previsy, čierne plastové lemy, kolmú prednú masku, skoro kolmé čelné sklo a hliníkové doplnky. Zadná strana je taktiež kolmá a vyzerá off-roadovo. Ak sa presunieme do interiéru, tak tam nájdeme podobnosť s triedou A. Čiže dva 12,3″ displeje s multimediálnym systémom MBUX. Pod stredovým displejom nájdeme trojicu výduchov klimatizácie a nižšie samotné ovládanie klimatizácie.

V ponuke bude päťmiestna a sedemmiestna verzia, pričom päťmiestna má objem batožinového priestoru 560 litrov. Sedemmiestna verzia má objem len 130 litrov, no po sklopení sedadiel sa pri oboch verziách objem batožinového priestoru zväčší na 1 755 litrov. Pre cestujúcich v treťom rade sú k dispozícii okenné airbagy, držiaky na poháre, USB porty a ISOFIX.

Ak sa presunieme k rozmerom, tak GLB je kratšie o 22 mm ako GLC. Na dĺžku meria 4 634 mm, na šírku 1 834 mm, na výšku 1 658 mm a rázvor kolies je 2 829 mm.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V ponuke motorov nájdeme na začiatok päť verzií. Úplný základ bude tvoriť GLB200 s 1,33 litrovým preplňovaným benzínom s výkonom 163 koní. Poháňané budú predné kolesá cez 7-stupňovú automatickú prevodovku. Ďalší benzín v ponuke bude GLB250 4Matic 2,0 litrovým benzínom s výkonom 224 koní. V tomto prípade sú poháňané obe nápravy cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. V ponuke dieslov nájdeme GLB200d a GLB200d 4Matic. Tieto verzie majú pod kapotou 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 150 koní. Poháňaná môže byť predná alebo obe nápravy cez 8-stupňový automat. Výkonnejší diesel je GLB220d 4Matic s výkonom 190 koní. V tomto prípade je v ponuke len 8-stupňový automat alebo pohon všetkých kolies 4Matic. Vozidlá s pohonom všetkých kolies budú mať na voliči jazdných režimov Dynamic Select navyše režim Off-road, ktorý ovplyvní reakcie na plyn a stabilizačný systém.

V príplatkovej výbave nájdeme Full LED svetlomety, inovované kamerové a radarové systémy a mnoho ďalšieho.

Výroba novinky bude prebiehať v Mexiku a výroba má začať na jeseň tohto roku. Na ceny budeme musieť ešte nejakú tú chvíľu počkať.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.