Nové Bentley Continental GT Convertible má pod kapotou dvanásťvalec a maximálna rýchlosť je až 330 km/h.

Nové Bentley Continental GT Convertible má pod kapotou dvanásťvalec a maximálna rýchlosť je až 330 km/h.

27. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

eshop spiatocka.sk

Minulý rok britská automobilka Bentley predstavila druhú generáciu obľúbeného coupe Continental GT, no stále chýbala v ponuke verzia bez strechy. Tá bola predstavená včera a volá sa Continental GT Convertible.

Bentley Continental GT Convertible

Nové Bentley Continental GT vyzerá aristokraticky, luxusne a kabriolet nie je výnimka. Sedem vonkajších farieb strechy a osem vnútorných farieb v ponuke znásobuje luxus. Vďaka tomu má klient viac priestoru na individualizaciu svojho vozidla. Strecha sa zloží alebo rozloží za 19 sekúnd a to do rýchlosti 50 km/h. Mimochodom platená strecha nijako neruší kľud v interiéri. Podľa slov Bentley je ticho v interiéri na rovnakej úrovni ako v Coupe. Tuhosť karosérie sa oproti staršej verzii zvýšila o 5% a váha klesla o 20%, no aj napriek tomu Continental GT Convertible váži 2 414 kg. O pohon sa stará prepĺňaný 6,0 litrový dvanásťvalec W12 s výkonom 635 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Agregát je spárovaný s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a na stovku sa dostane za 3,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je 330 km/h.

Posádku v interiéri budú rozmaznávať prvotriedne materiály, vyhrievaný volant, vyhrievané lakťové opierky a výduchy vzduchu v sedadlách smerujúce na krk. Audio systém má v základe 650W, no za príplatok môže byť v aute 2 200W audio systém s 18 reproduktormi. Dokonca dva basové reproduktory sa nachádzajú v predných sedadlách. To aby cestujúci naplno prežili hudobný zážitok.

Predaj novinky by mal začať v priebehu pár mesiacov. Automobilka ešte neoznámila ceny.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.