Nová Mazda 3 dostala pohon všetkých kolies a revolučný motor SkyActiv-X

Nová Mazda 3 dostala pohon všetkých kolies a revolučný motor SkyActiv-X

28. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Autosalón v Los Angeles otvoril svoje brány a hneď medzi prvými predstavila Mazda štvrtú generáciu Mazdy 3. Predstavený bol hatchback a sedan, ale poďme už k Mazde 3.

Nová Mazda 3

Na prvý pohľad je vidieť, že nová Mazda 3 je nový model a nie nejaký facelift. Mriežka chladiča je podstatne väčšia, svetlomety sú užšie a kapota o trochu dlhšia. Bočná strana vozidla je elegantná a uhladená, no v prípade hatbacku sa výrazne znižuje strecha od C-Stĺpiku. Zadná časť vozidla je tiež jednoduchá, uhladená a v podstate vzadu sú svetlomety  dve koncovky výfukov a znám Mazda. Interiér je navrhnutý v duchu minimalizmu s hladkými líniami. Na stredovej konzole je 8,8″ displej multimediálneho systému. Pod ním je minimalistické ovládanie automatickej klimatizácie.

Čo sa týka rozmerov, tak nová Mazda 3 mierne narástla. Dĺžka hatchbacku je 4 459 mm, výška 1 797 mm a šírka 1 440 mm. Sedan má dĺžku 4 662 mm, výšku 1 797 mm a šírku 1 445 mm. Rázvor oboch verzií je o 25 mm dlhší ako staršia generácia. Presnejšie má 2 725 mm.

Ponuka motorov bude pozostávať zo zážihových motorov SkyActiv-G s objemom od 1,5 do 2,5 litra. Vznetový motor SkyActiv-D bude len jeden s objemom 1,8 litra. Ďalší motor v ponuke bude zážihový 2,0 litrový agregát SkyActiv-X, ktorý na zapálenie benzínu nepoužíva sviečku ale kompresiu vzduchu. Sviečky sú použité iba pri veľkej záťaži. Poháňané môžu byť predné alebo všetky kolesá cez 6-stupňovú automatickú alebo manuálnu prevodovku.

Nová Mazda 3 dostala aj moderné systémy. Najzaujímavejší je systém CTS. Tento systém v dopravnej zápche riadi vozidlo úplne sám. Tiež v ponuke systémov bude varovný systém všetkých mŕtvych uhlov, ktorý bude nápomocný napríklad keď šofér vychádza z parkovacieho miesta na cestu.

Mazda zatiaľ viac info nepriniesla. Ak bude niečo nové, tak určite ťa o tom budeme informovať.

eshop spiatocka.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.