Aké novinky môžeme očakávať na autosalóne v Los Angeles? Poďme sa na ne pozrieť.

Aké novinky môžeme očakávať na autosalóne v Los Angeles? Poďme sa na ne pozrieť.

26. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Koncom tohto týždňa otvorí svoje brány autosalón v Los Angeles. Nejedná sa síce o prestížny autosalón ako napríklad Ženeva, Paríž alebo Detroit, ale automobilky využívajú tento autosalón kvôli nízkej cene a aj kvôli tomu, že je koncom roka. No poďme sa pozrieť na novinky, ktoré budú predstavené na tomto autosalóne. Niektoré už boli predstavené. 

 

Mazda 3

Nie je tajomstvo, že na autosalóne v Los Angeles bude predstavená nová Mazda 3, ktorá bude postavená na novej platforme SkyActiv Vehicle. Novinka dostane aj nový revolučný motor SkyActiv X. Dizajn bude čerpať z konceptu Kai. Dávnejšie v článku sme sa pozreli ako môže nová Mazda vyzerať.

 

Kia Soul

Novej Kii Soul sme dnes venovali samostatný článok. Bola nafotená bez kamufláže. Na začiatok budú v ponuke dva zážihové agregáty 2,0 GDi a 1,6 T-GDi. Neskôr príde na trh aj čisto elektrická verzia s dojazdom 300 km.

Interiér Kia Soul

 

Range Rover Evoque

Range Rover Evoque druhej generácie už bol oficiálne predstavený, ale na autosalóne sa ukáže prvýkrát verejnosti naživo. Exteriér vozidla sa moc nezmenil a lajk si nemusí všimnúť, že sa jedná o novú generáciu, ale novinka je postavená na úplne novej platforme PTA. V interiéri sú už zmeny viditeľné a veľa prvkov prevzal Evoque od staršieho brata Velar. V interiéri nájdeme po novom riadiacu páku (predtým guľatý volič) a dva dotykové displeje na stredovej konzole. Určite poteší aj digitálny prístrojový štít.

 

Genesis G90

Prémiová odnož Hyundaiu značka Genesis predstaví na autosalóne aktualizovaný model G90. Vozidlo dostane nové svetlomety a novú päťuholníkovú mriežku chladiča. Upravený bude aj multimediálny systém, ale agregáty ostanú rovnaké.

 

Chevrolet Blazer

Toto vozidlo asi u nás neuvidíme pretože je určené hlavne pre americký trh. Jeho predstavenie v Los Angeles je preto veľmi dôležité.

 

Jeep Gladiator

Jeep Gladiator je pick-up postavený na základe Wrangler.

 

Porsche 911

Informácie o novom Porsche 911 992 sa darí Nemcom tajiť veľmi dobre, pretože zatiaľ veľa informácií nevieme. Vieme, že vozidlo bude o niečo širšie, dlhšie a zadný previs bude dlhší. Zadné veko motora bude mať pozdĺžne rebrá a úzke zadné svetlomety budú spojené LED pásikom. Do interiéru pribudne virtuálny kokpit.

 

BMW X3M a X4M

BMW X3 a X4 získa prvýkrát plnohodnotnú M verziu. Podľa neoficiálnych informácií bude pod kapotou prepĺňaný 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 456 koní. Hovorí sa, že časom má pribudnúť ešte silnejšia verzia s výkonom 500 koní.