Nová Kia Soul bola nafotená bez maskovania. Premiéra sa uskutoční koncom týždňa na autosalóne v Los Angeles.

Nová Kia Soul bola nafotená bez maskovania. Premiéra sa uskutoční koncom týždňa na autosalóne v Los Angeles.

26. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

V posledných týždňoch sa na internete objavilo množstvo odhadov ako by mohol vyzerať nový Soul. Kia dokonca zverejnila aj siluetu vozidla, no do dnes sme nevedeli ako bude Soul vyzerať. Vďaka šikovným fotografom to už vieme a už ostáva počkať iba na detaily do konca týždňa kedy prebehne oficiálne predstavenie.

Zdroj: Facebook AutoDynamico

Na fotkách môžeš vidieť novú Kiu Soul nafotenú v Mexiku bez maskovania. Pravdepodobne sa v Mexiku točila nejaká reklama, ale poďme k dizajnu.

Nový Soul si stále zachováva svoje črty. Krátke previsy, vysoká strecha a mohutný dizajn, ale už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o nový model. Na prednej strane panuje agresívny dizajn. Ostré hrany, úzke LED svetlá a veľký otvor na nasávanie vzduchu v spodnej časti. Pri pohľade z boku asi najviac bije do očí mohutný C-Stĺpik, v ktorom je integrované malé okienko. Na zadnej strane nájdeme dvojicu výfukov uprostred a zaujímavé svetlá, ktoré zasahujú až do veka batožinového priestoru. Podľa dizajnu môžeme usúdiť, že sa jedná o verziu GT-Line.

Kia už skôr uviedla, že zo začiatku budú v ponuke dva zážihové agregáty 1,6 T-GDI a 2,0 GDI. Tieto agregáty budú spárované so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a 7-stupňovým dvojspojkovým automatom. V ponuke bude aj verzia GT-Line, X-Line, ale nesmieme zabudnúť ani na elektrickú verziu Soul EV, ktorý by mal mať dojazd až 300 km.

eshop spiatocka.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.