Nová “sedmička” dostala písmeno L. Môžme sa tešiť na verziu Long?

Nová “sedmička” dostala písmeno L. Môžme sa tešiť na verziu Long?

21. apríla 2022 0 Od spiatocka.sk

BMW včera predstavilo novú generáciu „sedmičky“ a oznámilo, že teraz budú tieto sedany ponúkané len v jednej dĺžke karosérie namiesto predchádzajúcich dvoch. Na samostatnej prezentácii v Číne sa autá ukázali s dlho známym písmenom L. Je možné, že Nemci špeciálne pre Čínu pripravili ešte dlhšiu verziu „sedmičky“?

BMW i7

Bohužiaľ nie. Na čínskom trhu bude nová siedma generácia série G70 ponúkaná s rovnakým rázvorom 3215 mm a celkovou dĺžkou 5391 mm ako inde vo svete. Písmeno L je len marketingový ťah. V Číne je dôležité naznačiť, že ide ešte o dlhé auto. Veď aj sedan BMW radu 5, ako aj SUV X1 a X5 tu majú verzie L. Rad 7 by bez písmena L vedľa nich vyzeral zvláštne.

BMW i7

Na čínskom trhu bude mať rad 7 najširšiu škálu verzií. Benzínové verzie, ktoré nie sú dostupné v Európe (vrátane základného BMW 735Li a osemvalcového BMW M760Li xDrive), plug-in hybridy. K najucelenejšej zostave chýba už len naftová verzia, no v ČĽR ju aj tak nikto nepotrebuje.

O lokálnej výrobe sa však nehovorí. Všetky modely rodiny G70 sa budú vyrábať v rovnakom závode BMW v nemeckom Dingolfingu a odtiaľ budú dodávané do rôznych krajín sveta vrátane Číny.

BMW i7