Nová Lada Granta: päť plusov a jeden mínus.

Nová Lada Granta: päť plusov a jeden mínus.

31. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

AutoVaz predstavil nové Granty koncom augusta na Autosalóne v Moskve. Taktiež boli zrušené staršie Kaliny a po novom sa všetky verzie volajú Lada Granta. Do rodiny Granta teda patrí sedan, liftback, kombi, hatchback a verzia Cross. Ale čím zaujmú tieto autá najviac? Poďme si povedať pár dôvodov.

Nízka cena.

Predchádzajúci model Granta Sedan začínal u nás na sume 6 590€ čo je dosť nízka cena na nové auto. Nová Granta Sedan začína na ruskom trhu na sume 419 000 rubľov čo je 5 600€. U nás bude Granta o niečo drahšia, ale aj tak si ponechá nízku cenu.

Modernejší dizajn.

Nová Granta by sa dala nazvať skôr faceliftom. Zmenená je len predná časť, ktorá je podobná Veste a v interiéri nájdeme pár chrómových doplnkov. Granta je modernejšia, no na druhej strane nemôžeme čakať moderný dizajn v tejto cenovej kategórii.

 

Široká ponuka.

Granta má viacero verzií. Ako som vyššie spomenul v ponuke je sedan, liftback, kombi, hatchback a verzia Cross. Okrem toho je v ponuke viacero výbavových stupňov a tri verzie 1,6 litrového agregátu. Mimochodom je v ponuke aj automat. Samozrejme zatiaľ všetko v Rusku.

Zvládne zlé cesty.

Granta je konštruovaná na zlé cesty. V Rusku ich je celkom požehnane a na Slovensku sa nájdu tiež zlé cesty. Vysoký podvozok a odolné nápravy určite potešia.

Lacná údržba.

Granta je v podstate aj v dnešnej modernej dobe stále jednoduché auto. Za servis v autorizovanom servise človek nezaplatí veľa a po záruke si ju šikovný človek zvládne opraviť aj doma.

Zastaralé auto.

Vyššie som spomenul, že Granta nie je žiadne moderné auto. Práve toto môže niekoho odradiť pri kúpe auta. V Grante síce nájdeme manuálnu klímu alebo elektrické okná, no na moderné asistenčné systémy môžeme z ďaleka zabudnúť. Avšak nesmieme zabúdať, že moderné autá majú vyššiu cenovku.