Nissan GT-R prešiel ďalšou aktualizáciou.

Nissan GT-R prešiel ďalšou aktualizáciou.

14. januára 2023 0 Od spiatocka.sk

Nissan GT-R debutoval už v roku 2007 a nezdá sa, že by sa chystal do dôchodku. Povesti o modeli novej generácie sa šírili už mnoho rokov, no veci sú stále tam. Na autosalóne v Tokiu však debutoval aktualizovaný modelový rok GT-R 2024. Za celých 16 rokov výroby prešiel Nissan GT-R mnohými malými vylepšeniami, no ten aktuálny je pozoruhodný tým, že priniesol až druhú zmenu vzhľadu. Prvý bol roku 2016.

 Superauto dostalo novú prednú masku. Horizontálny rozdeľovač prívodu vzduchu je teraz vo farbe karosérie (predtým čierny), čo dáva GT-R tradičnejší vzhľad a určitú podobnosť s odchádzajúcim Skyline GT-R zo série R34. Bočné steny časti sa vyhladili, objavili sa nové svetlá. Zmenený je aj zadný nárazník, upravený je tvar zadného krídla na veku kufra. Všetky úpravy umožnili zvýšiť prítlak, pričom koeficient odporu Cx zostal rovnaký (0,26).

Interiér zostáva rovnaký, ale zmeny v zvukovej izolácii spôsobili, že kupé trochu stíchli a znížili vibrácie v kabíne. Mimoriadne stojí prémiová edícia T-spec, ktorá sa objavila v ponuke pred rokom a pol. Má drahšie vnútorné obloženie a karbón-keramické brzdy a po aktualizácii aj o niečo komfortnejšie nastavenie pruženia.

Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R Nismo

V rovnakom duchu ako základné kupé bola aktualizovaná aj najvyššia verzia Nissanu GT-R Nismo. Dostala aj nové nárazníky, upravený predný prívod vzduchu a zadný difúzor. Zadné krídlo na veku batožinového priestoru je masívnejšie. Plocha sa zväčšila o 10 %, podpery sa zvýšili a zoštíhlili. Interiér má nové sedadlá z uhlíkových vlákien. Špeciálna verzia Nismo Special Edition s nelakovanou kapotou z uhlíkových vlákien zostala zachovaná.

Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R Nismo

Čo sa techniky týka, jediná zmena sa týka modelu Nissan GT-R Nismo. Okrem zadného samosvorného diferenciálu sa objavil aj predný samosvor. Všetko ostatné zostáva rovnaké. Motor V6 3,8 biturbo v základnom modeli produkuje 570 koní a 637 Nm, pričom verzia Nismo má 600 koní a 652 Nm. Automat s dvoma spojkami a pohon všetkých kolies zostal. Predaj modernizovaných superšportov Nissan GT-R v Japonsku a Spojených štátoch začne na jar a modernizovaná verzia Nismo príde včas v lete.