Najzaujímavejšie vozidlá na tuningovej výstave SEMA v Las Vegas

Najzaujímavejšie vozidlá na tuningovej výstave SEMA v Las Vegas

4. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Minulý týždeň odštartovala medzinárodná tuningová výstava SEMA v americkom Las Vegas. Na tejto výstave vystavujú vozidlá tuningové spoločnosti, automobilky, ale aj súkromné osoby. Poďme sa teda spolu pozrieť na tie najzaujímavejšie exponáty. 

Toto Audi SQ5 upravilo tuningové štúdio ABT. Auto dostalo agresívny bodykit, aerodynamickú úpravu, 22″ čierne lesklé kolesá a upravenú riadiacu jednotku. Teraz motor dosahuje výkon 425 koní a krútiaci moment 550 Nm.

 

Máme tu ďalšie Audi upravené od ABT. Presnejšie toto coupe sa volá Audi RS5-R. Po upráve má toto coupe agresívnejšie doplnky vyrobené z karbónu a zvýšený výkon na 510 koní.

 

Chevrolet sa rozhodol prekvapiť návštevníkov s elektrickým Camarom na šprinty. Toto Camaro má namiesto poriadneho osemvalca dva elektromotory na zadnej náprave so spoločným výkonom 700 koní.

 

Ford predstavil na výstave SEMA v Las Vegas GT Carbon series. Karoséria je vyrobená celá z uhlíka a vďaka tomu vozidlo váži o 18 kg menej.

 

Honda priniesla na výstavu ekologický Insight, ktorý má priemernú spotrebu 4,2 l/100 km. Priniesť ekologické vozidlo na tuningovú výstavu je dosť odvážne.

 

Tento pick-up od Hondy sa nazýva Rugged Open Air Vehicle. Je postavený na Honde Ridgeline a Honde Pionier1000. Sedadlá má s Civic Type R.

 

Americký Hyundai priniesol upravenú Elantru ARK. Pod kapotou ma prepĺňaný dvojliter s neznámym výkonom.

 

Lexus prekvapil so špeciálnym modelom ES. Ten má v batožinovom priestore minibar na víno a úložný priestor na poháre.

 

Tento Nissan 370Z Project Clubsport 23 má pod kapotou 3,0 litrový prepĺňaný šesťvalec s výkonom 400 koní. Má zníženú hmotnosť oproti sériovej verzii a upravený podvozok.

 

Toyota a Pizza Hut vytvorili pick-up Tundra, ktorý ma na korbe robota na výrobu pizze. Celkom dobrý nápad.