Tento terénny karavan so dostane skoro kamkoľvek.

Tento terénny karavan so dostane skoro kamkoľvek.

4. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Nedávno sme sa v článku mohli pozrieť do sovietskych obytných vozidiel, ktoré jazdia do oblastí kde je aj – 70°C. Avšak tieto vozidlá neboli nejako luxusné, ale účel splnili. Dnes sa v článku pozrieme na karavan, ktorý je robený do ťažkého terénu. Vyrába ho firma Bimobil, ktorá je na trhu už od roku 1977.

Bimobil EX435 je postavený na základe Mercedes Unimog U 4023. Poháňa ho 5,1 litrový štvorvalec s výkonom 231 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Tak ohromný krútiaci moment sa prenáša na všetky kolesá cez celkom zaujímavú prevodovku. Tá má osem stupňov pre jazdu vpred a šesť stupňov pre jazdu vzad. Pre dobrú prejazdnosť terénom má Bimobil portálové nápravy, ktoré sú nezávislo zavesené s vinutými pružinami. Obuté pneumatiky majú rozmer 365/80 R20.

Na ráme je trojbodovo upevnená obytná kabína, ktorá meria na dĺžku 4 270 mm, na šírku 2 300 mm a na výšku 2 015 mm. V obytnej časti nájdeme sprchu, WC, kuchynku, obývačku, ktorá sa dá prerobiť na spálňu, šatník a úložný priestor. Tiež súčasťou kabíny je aj zásobník na pitnú vodu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.