Najlacnejšie SUV automobilky Škoda príde aj vo verzii GT, ale len na čínskom trhu.

Najlacnejšie SUV automobilky Škoda príde aj vo verzii GT, ale len na čínskom trhu.

1. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda len nedávno predstavila svoje najmenšie SUV Kamiq. Avšak Škoda ponúka dve rozdielne vozidlá Kamiq. Jedno v Číne a jedno v Európe. Jedná sa úplne odlišné auta ako po technickej stránke, tak aj po dizajnovej. Dokonca aj názov má pri každom vozidle úplne iný pôvod, ale v dnešnom článku sa pozrieme na Coupe verziu čínskeho Kamiqu.

Škoda Kamiq GT

V apríli na autosalóne v Šanghaji bolo predstavených niekoľko náčrtov konceptu Vision GT, ktorý má zobrazovať budúci Kamiq GT. Verejná premiéra konceptu sa uskutoční už budúci týždeň a sériová verzia Kamiq GT by mala byť predstavená koncom tohto roka, pričom predaj by mal na čínskom trhu začať už budúci rok.

Po technickej stránke má byť novinka postavená na platforme MQB s pohonom iba prednej nápravy. Pod kapotou budú iba benzínové štvorvalce 1,4 TSI, 1,5 MPi a 2,0 TSI. Čo sa týka dizajnu, tak predná časť bude rovnaká ako má čínsky Kamiq, ale najväčšie zmeny sa údenú na zadnej časti. Tam bude klesajúca strecha v štýle coupe. Niečo podobné ako má čínsky Kodiaq GT.

Škoda Kamiq GT