Mitsubishi ASX bolo aktualizované po svojom darcovi.

Mitsubishi ASX bolo aktualizované po svojom darcovi.

25. apríla 2024 0 Od spiatocka.sk

Crossover Mitsubishi ASX druhej generácie určený pre Európu bol uvedený na trh až koncom roka 2022, ale už je pripravená jeho prepracovaná verzia. Tento zhon sa dá vysvetliť jednoducho: súčasné ASX je dvojča európskeho SUV Renault Captur, ktoré nedávno prešlo aktualizáciou. Teraz je na rade jeho brat pod japonskou značkou.

Restyling sa riadil rovnakým programom ako pri Capture. Napríklad v kapote teraz chýba výrez pre logo Renault, ktoré na verzii so značkou Mitsubishi vyzeralo zvláštne. ASX má vlastnú masku chladiča a nárazník s masívnym prívodom vzduchu. Zadná kamera však stále vyniká, pretože Capture ju má zabudovanú do znaku Renault, ktorý Mitsubishi ASX chýba.

Vo vnútri sa od aktualizovaného Capture líši iba náboj volantu s iným emblémom. Mitsubishi ASX tiež získalo nový vertikálny displej multimediálneho systému, ktorého uhlopriečka sa zväčšila z 9,3 na 10,4 palca a už neexistuje samostatná jednotka klimatizácie: zostalo len niekoľko klávesových skratiek, všetky ostatné nastavenia boli presunuté do dotykovej obrazovky. Multimediálny systém získal podporu pre služby Google, bezdrôtové protokoly Apple CarPlay a Android Auto, ako aj ďalších elektronických asistentov vodiča.

Bez zmien prešla aj ponuka motorov do Mitsubishi od Capture. Mladší preplňovaný 1,0 TCE (90 k) je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. O stupienok vyššie je štvorvalcový turbomotor 1,3 TCe s 12-voltovým štartér-generátorom: pre autá s manuálnou prevodovkou je motor naladený na 140 koní, so sedemstupňovým robotom EDC na 158 koní. Ponuka zahŕňa aj plnohodnotný hybrid s Renault E-TECH. Tvorí ho atmosférická 1,6-ka, prevodovka bez synchronizátorov a spojky, ako aj trakčný elektromotor inštalovaný za prevodovkou. Celkový výkon je 143 koní a dojazd je 900 km. Všetky verzie majú pohon len predných kolies.

Mitsubishi ASX sa vyrába v rovnakom španielskom závode Renaultu vo Valladolide, kde sa vyrába Captur. Predaj aktualizovaných crossoverov na európskom trhu sa začne v máji.