Mercedes-Benz predstavil predĺženú verziu triedy E.

Mercedes-Benz predstavil predĺženú verziu triedy E.

24. októbra 2023 0 Od spiatocka.sk

Šesť mesiacov po svetovej premiére nového modelu W214 Triedy E predstavil Mercedes-Benz jeho predĺženú verziu pre Čínu. Tento sedan má továrenský index V214: písmeno V tradične označuje úpravy s predĺženým rázvorom. Recept predchádzajúceho predloženého modelu zostal zachovaný a tým sa čínska trieda E odlišuje od jej priamych konkurentov.

Ak sa totiž natiahnuté sedany Audi a BMW vizuálne takmer nelíšia od svojich štandardných kolegov, potom verzia Long Mercedesu triedy E má prepracovanú karosériu s prídavnými oknami v zadných stĺpikoch a má iný tvar zadných dverí. Akýsi „junior Maybach“. V porovnaní so sedanom pre Európu je rázvor čínskej triedy E zvýšený o 133 mm a má 3094 mm – takmer ako „krátka“ verzia W223 triedy S. Celková celková dĺžka sa zväčšila o 143 mm (až na 5092 mm), šírka sa nezmenila (1880 mm) a výška sa zväčšila o 25 mm (1493 mm): ide o určitý druh kompenzácie s cieľom zachovať priaznivé proporcie.

Predná časť kabíny je zjednotená so štandardným sedanom a v druhom rade je podľa očakávania takmer kráľovský priestor. K dispozícii je originálna konzola s klimatizačnou jednotkou a priehradkou na drobnosti. Za príplatok si môžete zaobstarať elektricky nastaviteľné zadné sedadlá s výsuvnou opierkou stehien, ako aj doplnkové vnútorné osvetlenie. Centrálne sedadlo zostáva zachované, je tu tiež masívna lakťová opierka, ktorá sa dá odstrániť.

Uvádza sa, že v Číne budú ponúkané len dve verzie predĺženého sedanu, obe s dvojlitrovou štvorvalcom. Mercedes-Benz E 260 L má výkon 204 koní a v úprave E 300 L je motor posilnený na 258 koní. Rovnako ako globálna trieda E sú sedany pre Čínu vybavené deväťstupňovou automatickou prevodovkou 9G-Tronic, ale pohon je iba zadný.

Spoločný podnik Peking-Benz (BAIC a Mercedes-Benz) začal vyrábať sedany s dlhým rázvorom. Predaj na domácom trhu v Číne by sa mal začať pred koncom tohto roka. Plánuje sa aj export: napríklad v druhej polovici roku 2024 sa tieto autá očakávajú v Indii, pretože dlhé sedany odchádzajúcej generácie sa do tejto krajiny začali dodávať už pred niekoľkými rokmi.