Mercedes-Benz predstavil nové GLE Coupe. Odlišuje sa od predchodcu?

Mercedes-Benz predstavil nové GLE Coupe. Odlišuje sa od predchodcu?

30. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz GLE GLE Coupe s označením C292 sa vyrába už dlhé roky. Pri normálnom vozidle by približne po štyroch rokoch prišiel facelift a nie rovno nový model. Lenže nemecká automobilka minulý rok predstavila novú generáciu GLE, takže automobilka sa rozhodla rovno omladiť aj GLE Coupe.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nová generácia GLE Coupe sa po dizajnovej stránke nezmenila. Sčasti je to aj pravda. Novinka si ponecháva štandardný tvar SUV coupe, no to je asi tak všetko. Predná maska, svetlá a nárazník dostavajú nový dizajn. Kapota je taktiež o niečo dlhšia. Pri pohľade zboku si všimni, že línia klesajúcej strechy je oveľa uhladenejšia. Veko batožinového priestoru dostáva nové svetlomety, ktoré nie sú prepojené chrómovou lištou.

V interiéri nájdeme väčšie zmeny. Ten je oveľa modernejší a uhladenejší. Nájdeme v ňom dva displeje s uhlopriečkou 12,3″. Samozrejmosťou je aj multimediálny systém MBUX. Palubná doska je oveľa uhladenejšia, nie je na nej toľko tlačidiel a stredový tunel dostáva dve veľké madlá.

Po rozmerovej stránke je novinka väčšia. Presnejšie meria na dĺžku 4 939 mm, na šírku 2 010 mm a na výšku 1 722 mm. Rázvor kolies je 2 935 mm.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na začiatok bude mať GLE Coupe tri motorizácie v ponuke. Základ bude tvoriť 3,0 litrový diesel 350d s výkonom 272 koní. Silnejší diesel 400d ponúkne výkon 330 koní. Na vrchole bude zatiaľ AMG 53 Coupe. Táto verzia ponúkne 3,0 litrový benzínový šesťvalec s výkonom 430 koní. K nemu sa pripojí ešte elektromotor s výkonom 22 koni. Všetky verzie budú spojené s 9-stupňovým automatom a pohonom všetkých kolies 4Matic.

Verzia AMG 53 dostane oproti bežným verziám športovejší dizajn. Predná mriežka a nárazník vyzerajú športovejšie. Vzadu nájdeme štvoricu okrúhlych koncoviek výfukov a difúzor. V štandarde je táto verzia vybavená adaptívnym vzduchovým odpružením a silnejšími brzdami. Stovku zvládne za 5,3 sekundy a maximálna rýchlosť je 250 km/h.

Neskôr sa objaví aj verzia AMG GLE63, ktorá bude mať pod kapotou dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom minimálne 600 koní.

Živé predstavenie novinky sa uskutoční už o dva týždne na autosalóne vo Frankfurte. Na tomto autosalóne nebudeme chýbať. Začiatok predaja je naplánovaný na jar 2020.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.