Volkswagen Golf ôsmej generácie prechádza záverečným testovaním.

Volkswagen Golf ôsmej generácie prechádza záverečným testovaním.

29. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Volkswagen Golf siedmej generácie bol predstavený v Berlíne v roku 2012. Neskôr v novembri v roku 2016 bol predstavený facelift, no siedma generácia je už na konci svojej kariéry. Čoskoro bude predstavená ôsma generácia a podľa automobilky prechádza záverečným testovaním.

Volkswagen Golf 2019

Nemecká automobilka Volkswagen zverejnila fotografiu kamuflovaného Golfu. Ako prvé si môžeš všimnúť, že Golf ôsmej generácie si zachováva svoje klasické črty, no na druhej strane je vidieť, že sa jedná o novú generáciu. Predná maska dostane nový dizajn, predný nárazník dostane nové nasávacie otvory a nový Golf bude prvý model automobilky, ktorý dostane znak s novým dizajnom. Zadnú časť VW oficiálne nezverejnil, ale tam dostanú svetlá nový dizajn a aj veko batožinového priestoru bude upravené. Všimnúť si môžeš aj mierne klesajúcu strechu na začiatku C-stĺpiku.

Interiér bude úplne nový. Nájdeme v ňom trojicu displejov. Prvý bude vľavo od šoféra a zatiaľ nie je zrejme čo sa cez neho bude ovládať. Ďalší displej bude slúžiť ako digitálne budíky a ďalší bude na stredovej konzole. Pod displejom na stredovej konzole sa nachádzajú úzke výduchy vzduchu.

Volkswagen Golf ôsmej generácie bude predstavený svetu v októbri tohto roku a predaj by mal začať ešte ku koncu roka. Mimochodom za celú existenciu vozidla Golf bolo predaných 35 miliónov kusov.