Aké parametre bude mať Porsche Taycan? Poznáme detaily.

Aké parametre bude mať Porsche Taycan? Poznáme detaily.

31. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Cesta prvého elektrického Porsche začína v roku 2015. Vtedy bol autosalóne vo Frankfurte predstavený koncept s názvom Porsche Mission E. Od predstavenia konceptu ubehlo už päť rokov a predstavenie prvého elektrického vozidla Porsche prebehne už budúci týždeň. Aké parametre bude mať Porsche Taycan? Na to sa pozrieme nižšie.

Porsche Taycan

Ceny nového Porsche ešte neboli zverejnené, ale cenovo zapadne novinka medzi Cayenne a Panamera. Presnejšie sa cenovka bude pohybovať medzi sumami 75 000€ a 90 600€. V konečnom dôsledku Porsche Taycan nebude mať až tak vysokú cenovku.

Ak sa presunieme k rozmerom, tak tie ešte neboli tiež zverejnené, ale vieme, že elektrické vozidlo bude vyššie než 1,3 metra. Práve výšku 1,3 metra mal výšku koncept Mission E. Dĺžka aj šírka bude podobná Porsche Panamera.

Dizajn Taycanu bude moderný. Predná kapota vpredu klesá až k nárazníku, v ktorom je LED denné svietenie so smerovkami. O niečo vyššie sa nachádzajú malé Full LED svetlomety. Strecha od A-stĺpiku ide výrazne hore, ale od B-stĺpiku pekne klesá až k zadnej časti. Vzadu nájdeme úzke svetlomety prepojené LED pásikom a pod nárazníkom sa nachádza mierny difúzor.

Porsche Taycan

Základná verzia Taycan Carrera dostane 80 kWh batérie a výkon 336 koní alebo 381 koní. Poháňaná bude len zadná náprava. Verzia Taycan 4S dostane 96 kWh batérie, výkon 435 koní a pohon všetkých kolies. V ponuke bude aj verzia Taycan Turbo s výkonom 600 koní a pohonom všetkých kolies. Batérie umiestnené pod podlahou zaručia nízke ťažisko, ale 800V napätie nabíjania zaručí nabitie batérií na 80% za 15 minút. Dojazd všetkých verzií bude minimálne 500 km. Taycan bude taktiež pripravený na bezdrôtové indukčné nabíjanie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Porsche Taycan bude oficiálne predstavené už budúci týždeň a verejná premiéra prebehne o dva týždne na autosalóne vo Frankfurte. Prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v prvom štvrťroku 2020.