Mercedes-Benz CLA zlyhal v losom teste. Lepšie je Audi Q8 alebo Nissan Leaf.

Mercedes-Benz CLA zlyhal v losom teste. Lepšie je Audi Q8 alebo Nissan Leaf.

9. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Losí test ukáže na každom vozidle ako sa správa vozidlo pri vyšších rýchlostiach. Magazín KM77 skúša autá v losom teste a najnovšie vyskúšali Mercedes-Benz CLA. Ako dopadol test novinky? Veľmi dobre nie. 

Na videu si môžeš pozrieť celý losí test. Je tam vidieť, že Mercedes CLA je veľmi nedotáčavý a to aj napriek tomu, že na prednej náprave je ľahký 1,3 litrový motor. V tomto teste dokázal ísť Mercedes najviac 66 km/h. Pri 68 km/h bol už neovládateľný. Pre porovnanie veľké a ťažké SUV Audi Q8 zvládlo ísť 77 km/h. Elektrický Nissan Leaf zvládol losí test v rýchlosti 76 km/h.

Nuž Mercedes-Benz CLA 200 nie je rýchle auto keď v losom teste je Leaf rýchlejší. Na druhej strane tento test nie je všetko a CLA ponúkne pekný dizajn, luxusný interiér a moderné technológie.

Mimochodom keď sme plánovali na test Maserati Levante Trofeo, tak sme oslovili Mercedes, či nám požičajú nejaké AMG na porovnanie. Na Slovensku nebolo voľné vozidlo, vo Švajčiarsku odmietajú spoluprácu a z centrály neodpísali. Majú asi strach. Dáme im možnosť sa postaviť ešte proti Aston Martin DBX.