Toto je druhý sériový Aurus Senat Cabrio. Dokonca v modrej farbe.

Toto je druhý sériový Aurus Senat Cabrio. Dokonca v modrej farbe.

10. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Ruská automobilka Aurus prvýkrát ukázala Senat Cabrio svetu minulý rok v máji. Bolo to na tradičnej vojenskej prehliadke v Moskve. Namiesto kabrioletov ZIL sa na prehliadke objavili tri kabriolety Aurus. Teraz však bol odhalený druhý sériový kabriolet určený pre zákazníka.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Prvé tri predstavené kusy Aurus Senat Cabrio nemali VIN číslo, takže nie sú určené do bežnej premávky. Na prehliadku sú prinesené kamiónom.

Tento kabriolet má modré lakovanie a jeho VIN číslo je XKN0B1000K1000002. Keďže Senat Cabrio nemá certifikáciu na cesty, tak FSUE NAMI vystavuje pre každé bezpečnostný certifikát SBTCS, ktorý legalizuje použitie vozidla ne verejných komunikáciach.

Pod kapotou je 4,4 litrový osemvalec s výkonom 598 koní. Medzi motorom a 9-stupňovou automatickou prevodovkou sa nachádza ešte elektromotor. Výkon sa prenáša na všetky štyri kolesá.

V limuzíne Aurus Senat S600 som sedel a musím povedať, že auto pôsobí veľmi luxusne a majestátne. Sedel som aj na zadnom sedadle v Putinovej limuzíne Senat S700 a musím povedať, že miesta na sedenie je tam dostatok, len mi prekážal pohľad cez hrubé nepriestrelné sklo. No bezpečnosť musí byť.

Zdroj: sopun.ru