Malé SUV Alfa Romeo Tonale bude predstavené čoskoro.

Malé SUV Alfa Romeo Tonale bude predstavené čoskoro.

9. januára 2022 0 Od spiatocka.sk

Koncept Alfa Romeo Tonale debutoval v marci 2019, ale sériový automobil sa ešte predstavený nebol. SUV bolo pripravené na predstavenie už pred rokom, no vedenie novovzniknutého koncernu Stellantis ho na poslednú chvíľu poslalo na revíziu. A teraz sa čakanie blíži ku koncu. Sériové SUV Alfa Romeo Tonale bude predstavené 8. februára.

Alfa Romeo Tonale 2022

Tonale s dĺžkou 4,5 m bude konkurovať SUV Audi Q3 alebo Mercedes GLA. Toto bude posledná Alfa na platforme bývalej korporácie FCA (hovoríme o Small Wide LWB podvozku s priečnym uložením motora, na ktorom je postavený Jeep Compass). Všetky nasledujúce modely značky sú navrhnuté na platformách koncernu Stellantis, ktoré sú francúzskeho pôvodu. Tonale bude zároveň prvým plug-in hybridom značky Alfa Romeo. Podľa predbežných informácií bude mať Tonale PHEV asi 240 koní, aj keď sa očakávajú ďalšie verzie.

 

Začiatok výroby je naplánovaný na marec: Tonale vyjde v Taliansku. A na väčšine trhov sa nové SUV objaví do leta. V Rusku však značka Alfa Romeo nie je zastúpená od roku 2016.

Začiatok výroby je naplánovaný na marec a predaj by mal začať v lete 2022.