Live: Škoda predstavila koncept Vision GT. Takto bude vyzerať nový Kamiq GT.

Live: Škoda predstavila koncept Vision GT. Takto bude vyzerať nový Kamiq GT.

1. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda v apríli na autosalóne v Šanghaji predstavila skice nového konceptu Vision GT, ktorý má ukázať ako bude vyzerať nový Kamiq GT. Dnes bol tento koncept verejne predstavený na autosalóne v čínskom Shenzene.

Škôda Kamiq GT

Koncept Vision GT ma narozdiel od čínskeho Kamiqu úplne novú prednú časť s novou maskou chladiča a úzkymi svetlami. Nový je aj predný nárazník, ktorý dostal nasávaci otvor podobný ako má aktualizovaný Superb. Vzadu nájdeme difúzor na nárazníku, nápis Škoda na veku batožinového priestoru, malé krídlo a lištu, ktorá spája svetlomety. Pri pohľade z boku si všimni klesajúcu strechu podobne ako má aj Kodiaq GT.

Čo sa týka interiéru, ktorý sa tak sériový Kamiq GT bude mať pravdepodobne podobný interiér ako má európska verzia.

Škoda Vision GT

Škoda Vision GT je postavená na modulárnej platforme MQB a nie na starej platforme PQ25 ako čínsky Kamiq. Pod kapotou môže byť 1,4 TSI alebo 2,0 TSI s pohonom len prednej nápravy. V podstate tieto motory dostane aj sériový Kamiq GT.

Predstavenie sériového Kamiq GT by malo prebehnúť koncom roka a predaj by mal v Číne začať až budúci rok. V Európe sa taký Kamiq pravdepodobne predávať nebude. Je to škoda.

Škoda Vision GT