Mercedes-AMG pripravuje nový hybridný model GT73 4-Door Coupe.

Mercedes-AMG pripravuje nový hybridný model GT73 4-Door Coupe.

2. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasnej dobe automobilky dbajú na to, aby mali v ponuke hybridné alebo elektrické vozidlá. Však len nedávno Škoda predstavila svoj prvý hybrid Superb iV a Ferrari predstavilo nový hybridný hyperšport SF90 Stradale. Nemecká automobilka Mercedes tiež nie je výnimka. Tá síce má v ponuke hybridné vozidlá a aj elektrické, lenže teraz sa pustia do segmentu superšportov. Presnejšie divízia AMG predstaví nový hybrid.

Mercedes-AMG GT73

Mercedes-AMG pripravuje hybridný model GT73, ktorý bude v ponuke ako 4-Door Coupe. Technické špecifikácie ešte neboli oznámené, ale pod kapotou bude s veľkou pravdepodobnosťou dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec, ktorému bude pomáhať elektromotor. Spoločný výkon má byť až 800 koní, pričom stovku by malo vozidlo zvládnuť za 3 sekundy. Možno aj rýchlejšie. Maximálna rýchlosť bude vyššia ako 300 km/h. Samozrejmosťou bude aj pohon všetkých kolies 4Matic+. Dojazd na čisto elektrický pohon má byť približne 50 kilometrov.

Mercedes-AMG GT73

Nové hybridné vozidlo to bude mať namierené proti Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Viac informácií o novinkách AMG nie je zverejnených, ale predstavenie by malo prebehnúť budúci rok. Pravdepodobne na autosalóne v Ženeve.

Mercedes-AMG GT73 4-Door Coupe

Zdroj: AutoCar