Lexus predstavil svoje prvé elektrické vozidlo. Volá sa UX 300e.

Lexus predstavil svoje prvé elektrické vozidlo. Volá sa UX 300e.

22. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Ak by som desať rokov dozadu spomenul hybridný pohon, tak väčšinu ľudí by napadla automobilka Toyota alebo Lexus. Práve tieto automobilky boli vždy spájané s elektrifikáciou vozidiel. Lenže automobilka Lexus nejako pozabudla na elektrický pohon. V dobe kedy konkurencia má v ponuke vozidlá na elektrický pohon Lexus len predstavil svoje prvé elektrické vozidlo. Nuž na dobré sa čaká.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po dizajnovej stránke vyzerá UX 300e skoro ako bežný Lexus UX, no má navyše pár aerodynamických prvok kvôli zníženiu odporu vdzuchu. Kolesá sú s lepšou aerodynamikou, svetlá výška je znížená o 20 mm a spodok vozidla je úplne plochý.

Interiér dostal taktiež pár „eco“ detailov, ale neprešiel skoro žiadnymi zmenami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po technickej stránke je elektrické UX 300e postavené na rovnakej platforme ako bežný Lexus UX. Jediný rozdiel je v tom, že UX 300e má vpredu umiestnený motor s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 300 Nm. Kapacita batérií je 54,3 kWh a dojazd podľa NEDC je 400 km. V realite bude dojazd určite o niečo nižší. Pri nabíjaní na nabíjacej stanici s výkonom 50 kW bude nabitie trvať približne 50 minút. Pri nabíjaní z domácej siete s výkonom 6,6 kW by malo nabíjanie trvať až 7 hodín, ale UX 300e zvládne nabíjanie do 150 kW.

Na európsky a čínsky trh príde Lexus UX 300e v roku 2020 a na japonský trh až v roku 2021.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.