Dámy a páni. Predstavujeme vám luxusné SUV Mercedes-Maybach GLS.

Dámy a páni. Predstavujeme vám luxusné SUV Mercedes-Maybach GLS.

21. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

V segmente luxusných vozidiel nájdeme hlavne Rolls-Royce Culinan, Bentley Bentayga a Range Rover LWB, ale od dnes do luxusného segmentu SUV pribudne nový hráč z Nemecka. Dámy a páni, privítajte Mercedes-Maybach GLS.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po dizajnovej stránke vyzerá Maybach GLS veľmi luxusne. Vpredu nájdeme elegantnú chrómovú mriežku chladiča so znakom Mercedes na kapote. V nárazníku sa taktiež nachádza veľká chrómová mriežka a aj spodok je chrómový. Na bočnej strane nájdeme 23-palcové viaclúčové kolesá. V základe sú v ponuke 22-palcové. Na D-stĺpiku sa nachádza logo MM, teda Mercedes-Maybach a na želanie môže byť karoséria dvojfarebná. Vzadu sa nachádzajú LED svetlomety spojené chrómovou lištou. Chróm nájdeme aj v spodnej časti nárazníka a na nakladacej hrane.

Interiér ten je liga sama o sebe. Ako sa na Maybach patrí, tak vnútri vládne prvotriedny luxus. Dvojica zadných sedadiel ponúka vyhrievanie, chladenie a aj masážnu funkciu. Medzi sedadlami sa nachádza chladnička na šampanské a poháre, dotyková obrazovka na ovládanie funkcií a skladacie stolíky. Cestujúcim vzadu je k sú k dispozícii aj elektronicky ovládané nepriehľadné rolety a elektronicky ovládané strešné sklo. Cestujúci vzadu si môžu užívať priestor pre nohy až 1,1 metra a v prípade posunutia sedadla spolujazdca si môže cestujúci na zadnom pravom sedadle užiť priestor pre nohy až 1,34 metra. K dispozícii bude okrem štvormiestnej verzie aj päťmiestna verzia. Aby sa cestujúcim ľahko vystupovalo, tak v prahoch je zabudovaný elektronicky výsuvný nástupný prah s maximálnou šírkou 21 cm v oblasti dverí.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou sa nachádza dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 550 koní a krútiacim momentom 729 Nm. Poháňané sú obe nápravy cez automatickú prevodovku. Akceleráciu na 100 zvládne Maybach GLS za 4,8 sekundy a maximálna rýchlosť je 250 km/h.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.