Lada predstavila športovú Grantu. Aký výkon dostane?

Lada predstavila športovú Grantu. Aký výkon dostane?

24. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

O športovej Lade Granta sa hovorí už nejaký ten mesiac. Dokonca aj v ruskom patentovom úrade si AutoVaz zaregistroval fotky. Lenže o novej Granta Sport stále nič. Až včera AutoVaz oficiálne predstavil Ladu Granta Drive Active.

Lada Granta Drive Active

Po dizajnovej stránke vyzerá Granta Drive Active oveľa športovejšie než normálna Granta.  Na prednej časti nájdeme športovo navrhnutý nárazník s nasávacími otvormi, chrómové lemovanie a červenú lištu. Pri pohľade z boku si všimni športové 15″ elektróny a športové prahy. Vzadu nájdeme na nárazníku červenú lištu, športovú koncovku výfuku a malý spojler na veku batožinového priestoru. Mimochodom viacero prvkov bolo navrhnutých v aerodynamickom tunely, takže sú aj funkčné.

V interiéri nájdeme športovejšie sedadlá s výraznejším bočným vedením a plastovú dekoráciu na palubnej doske, ktorá pripomína uhlíkové vlákna. Volant mohol byť o niečo športovejší. Však vodič s ním prichádza najčastejšie do kontaktu.

Pod kapotou novinky je najsilnejší motor v ponuke Granty. Presnejšie atmosférický 1,6 litrový štvorvalec s výkonom 106 koní, ktorý poháňa predné kolesá cez 5-stupňovú manuálnu prevodovku alebo 5-stupňovú robotizovanú prevodovku. Táto prevodovka dostane aj režim Sport, ktorý upraví reakciu prevodovky a plynu. Novinka je tiež o 12 mm dlhšia a o 50 mm nižšia. Na dĺžku meria 4 280 mm a výška je 1 450 mm. Šírka ostáva nezmenená 1 700 mm.

Výroba Granty Drive Active v priestoroch divízie Lada Sport.