Interiér nového Porsche Taycan dostal až štyri dotykové displeje.

Interiér nového Porsche Taycan dostal až štyri dotykové displeje.

25. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

To, že Porsche plánuje predstaviť nové elektrické vozidlo nie je žiadna novinka. Však v roku 2015 nám myšlienku výroby elektrického vozidla prezradil koncept Mission E. Potom bolo ohľadom vozidla chvíľu ticho a od minulého roka sa začínajú na internete objavovať špionážne fotografie nového Taycanu. Lenže na špionážne na špionážne fotografie sa už nemusíme pozerať. Porsche oficiálne odhalilo interiér a o dva týždne sa budeme môcť pozrieť na celé vozidlo.

Porsche Taycan Interior

Interiér elektrického Porsche Taycan je inšpirovaný dizajnom palubnej dosky Porsche 911 z roku 1963. Palubná doska je minimalistická a elegantná presne ako malo 911, no je moderná a ukazuje akým smerom bude smerovať interiér ďalších modelov Porsche v budúcnosti. Na palubnej doske nájdeme celkovo až štyri displeje. Najväčší displej slúži ako digitálne budíky a nachádza sa priamo pred šoférom. Má uhlopriečku 16,8″ a je zaoblený. Všimnúť si môžeš, že nemá žiaden kryt ani rámiky. Podľa Porsche je tento displej navrhnutý v štýle moderných smartfónov. Vyrobený je zo skutočného skla s polarizovaným filtrom, ktorý má antireflexné vlastnosti. Vodič bude mať na tomto displeji v ponuke celkovo až štyri možnosti zobrazenia. Prvý klasický režim zobrazuje klasické budíky Porsche. Ďalší režim mapy rozloží mapy alebo navigáciu na stred displeja. Druhý režim mapy zobrazí mapy alebo navigáciu cez celý displej. Posledný režim Pure ponecháva veľké budíky a ďalšie údaje o jazde sú minimalizované. Na okrajoch tohto displeja sa nachádzajú ešte tlačidlá, cez ktoré sa ovládajú svetiel a podvozku.

Porsche Taycan Interior

Uprostred palubnej dosky sa nachádza centrálny 10,9″ dotykový displej s multimediálnym systémom. Cez tento displej sa bude dať ovládať multimediálny systém, navigácia, telefón a mnoho iného. Porsche taktiež tvrdí, že nový multimediálny systém má menej tlačidiel a je viac intuitívny. Dokonca obsahuje aj hlasové ovládanie, ktoré reaguje na povel „Hey Porsche„.

Pod centrálnym displejom sa nachádza ďalší 8,4″ dotykový displej, Cez tento displej sa ovláda klimatizácia, vyhrievanie a chladenie sedadiel. Taktiež sa na tento displej dajú písať znaky či písmená, ktoré následne rozozná navigácia.

Ďalší štvrtý displej je umiestnený pred spolujazdcom. Cez tento displej bude môcť spolujazdec ovládať niektoré funkcie infoteimentu, klimatizáciu a svoje sedadlo. Taktiež sa hovorí, že spolujazdec bude mať na svojom displeji rôzne aplikácie na zábavu. Napríklad taký NetFlix.

Porsche Taycan Interior

Na stredovom tunely si môžeš všimnúť, že sa nenachádza žiadna páka. Smer jazdy sa bude voliť kompaktným prepínačom smeru. Taktiež smer fúkania vzduchu z vetracích otvorov sa nebude ovládať manuálne, ale ovládanie sa postará systém Virtual Airflow Control. Porsche myslelo tiež aj na klasiku štartovania. Taycan je síce moderné vozidlo, ale kľúč sa bude zasúvať do zapaľovania vľavo od volantu.

Porsche Taycan Interior

Oficiálne predstavenie Porsche Taycan už o dva týždne na autosalóne vo Frakfurte. Predaj by mal začať v priebehu budúceho roku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.