Lada Granta bude mať vďaka novej verzii päť pedálov. O akú verziu ide?

Lada Granta bude mať vďaka novej verzii päť pedálov. O akú verziu ide?

10. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada Granta prešla minulý rok aktualizáciou. Zrušili sa vozidlá Kalina a prešli do rodiny Granta. Okrem toho bola zmenená predná maska, ktorá má prvky X-Design. No teraz pribúda nová verzia, ktorá má päť pedálov. O čo teda ide? Je to Granta upravená pre autoškolu.

Lada Granta upravená pre autoškolu má päť pedálov. Teda tri na šoférovej strane a dva na spolujazdcovej. Presnejšie spolujazdec, teda inštruktor autoškoly má k dispozícii spojku a brzdu. V prípade, že auto bude vybavené robotizovanou prevodovkou bude mať iba brzdu. V ponuke bude atmosférický zážihový 1,6 litrový štvorvalec s výkonom 87 alebo 106 koní. Za verziu do autoškoly si treba priplatiť 28 000 rubľov. Na vozidlo platí štandardná záruka 100 000 km alebo 3 roky. Mimochodom táto verzia bude zatiaľ v ponuke len v Rusku. Uvidíme či sa dostane aj do EÚ. Však u nás by sa hodila. Je to lacné auto a na učenie sa jazdiť plne stačí.

Lada Granta

Už keď píšeme o Grante pre autoškoly, tak spomeniem jeden prípad z Irkutsku. Práve tam si kúpila Ladu Grantu jedna nemenovaná autoškola a prerobili si ju na použitie v autoškole, teda nechali do vozidla namontovať ďalšie dva pedále pre inštruktora. Táto Granta sa počas prevádzky začala rozpadať a preto autoškola išla reklamovať vozidlo. Samozrejme AutoVaz reklamáciu zamietol kvôli úprave. Neskôr súd rozhodol v prospech autoškoly. No je to zaujímavé, ale nová Granta už má certifikáciu a aj platnú záruku.

eshop spiatocka.sk

Pozri si aj vianočný špeciál s Ladou alebo test Lada Vesta SW Cross.