Nový Opel Corsa dostane francúzsku techniku z dielne PSA.

Nový Opel Corsa dostane francúzsku techniku z dielne PSA.

9. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Kompaktný Opel Corsa je najpredávanejší model automobilky. Lenže na trhu už je od roku 2014, takže je čas na nový model. Súčasná Corsa je postavená na platforme, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s General Motors. Na rovnakej platforme je postavené napríklad aj Fiat Punto. Ďalšia generácia Corsy mala byť postavená na platforme Gamma G2SC z dielne General Motors, no v roku 2017 odkúpila alciancia PSA Opel.

Opel Corsa 2019

Nová Corsa bude postavená na platforme CMP. Na tejto platforme stojí napríklad aj Citroën DS3 Crossback a aj nový Peugeot 208, ktorý bude predstavený o mesiac na autosalóne v Ženeve. Veľa informácií nevieme, no očakávame, že agregáty budú zdieľané s vozidlami PSA. Pod kapotou Corsy sa môže objaviť 1,2 litrový prepĺňaný zážihový agregát s výkonom 110, 130 alebo 150 koní. V ponuke by mal byť aj diesel 1,6 BlueHDi s výkonom 100 alebo 130 koní. Časom sa má objaviť aj elektrická Corsa s výkonom 136 koní a dojazdom 300 km. Čo sa týka ostrej verzie OPC, tak som veľmi zvedavý či vôbec bude v ponuke a aký motor Opel použije.

Opel zverejnil fotku svetiel novej Corsy. Vyzerá to tak, že za príplatok budú v ponuke matricové LED svetlá. Viac informácií bohužiaľ nemáme. Oficiálne predstavenie by mohlo prebehnúť o mesiac v Ženeve, no to nie je potvrdené. Pravdepodobný je ešte Frankfurt alebo Paríž.

eshop spiatocka.sk