Nový Opel Corsa dostane francúzsku techniku z dielne PSA.

Nový Opel Corsa dostane francúzsku techniku z dielne PSA.

9. februára 2019 0 Od Ľuboš Surovič

Kompaktný Opel Corsa je najpredávanejší model automobilky. Lenže na trhu už je od roku 2014, takže je čas na nový model. Súčasná Corsa je postavená na platforme, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s General Motors. Na rovnakej platforme je postavené napríklad aj Fiat Punto. Ďalšia generácia Corsy mala byť postavená na platforme Gamma G2SC z dielne General Motors, no v roku 2017 odkúpila alciancia PSA Opel.

Opel Corsa 2019

Nová Corsa bude postavená na platforme CMP. Na tejto platforme stojí napríklad aj Citroën DS3 Crossback a aj nový Peugeot 208, ktorý bude predstavený o mesiac na autosalóne v Ženeve. Veľa informácií nevieme, no očakávame, že agregáty budú zdieľané s vozidlami PSA. Pod kapotou Corsy sa môže objaviť 1,2 litrový prepĺňaný zážihový agregát s výkonom 110, 130 alebo 150 koní. V ponuke by mal byť aj diesel 1,6 BlueHDi s výkonom 100 alebo 130 koní. Časom sa má objaviť aj elektrická Corsa s výkonom 136 koní a dojazdom 300 km. Čo sa týka ostrej verzie OPC, tak som veľmi zvedavý či vôbec bude v ponuke a aký motor Opel použije.

Opel zverejnil fotku svetiel novej Corsy. Vyzerá to tak, že za príplatok budú v ponuke matricové LED svetlá. Viac informácií bohužiaľ nemáme. Oficiálne predstavenie by mohlo prebehnúť o mesiac v Ženeve, no to nie je potvrdené. Pravdepodobný je ešte Frankfurt alebo Paríž.

eshop spiatocka.sk