Lada 4×4 dostane na konci roka nový interiér. Zmien bude viacero.

Lada 4×4 dostane na konci roka nový interiér. Zmien bude viacero.

4. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada Niva alebo dnes už 4×4 sa vyrába 42 rokov. Je to celkom dlhá doba, no Niva sa vyrába skoro v nezmenenej podobe až na pár úprav. Tento rok by mala Niva prejsť výraznejšou úpravou vrátane nového interiéru. Čo prinesie teda aktualizácia? Na to sa pozrieme nižšie.

Lada 4x4 2020

Lada 4×4 má dostať až 17 úprav. Medzi ne patrí aj úplne nový interiér, v ktorom nájdeme úplne novú stredovú konzolu. Po novom už nebudú na nej použité staré ovládače fúkania, ale moderné otočné ovládače. Nad nimi so môžeš všimnúť nové tlačidlá. Budíky taktiež dostanú nový dizajn a uprostred sa nachádza displej palubného počítača. Pod rádiom si môžeš všimnúť aj dve 12V zásuvky. Okrem toho budú v interiéri nové pohodlnejšie sedadlá, zadné sedadlá dostanú opierky hlavy, dvere budú mať modernejšie čalúnenie a páčky smeroviek dostanú modernejší dizajn. V batožinovom priestore budú nové odkladacie priestory a svetlo sa zapne vždy po otvorení kufra.

Po technickej stránke zostane upravená Niva taká istá. Motor, prevodovka a pohon zostáva nezmenený. Jediná zmena bude v rozmeroch pneumatík. Tie dostanú bežné rozmery, ale súčasné zostanú v ponuke. Presné rozmery zatiaľ nevieme.

Podľa odhadov má byť upravená Lada 4×4 (Niva) predstavená ešte do konca tohto roka. Predaj sa má začať na ruskom trhu v priebehu budúceho roka, ale kedy a či vôbec príde na náš trh je ešte otázne.

Mimochodom upravená Lada 4×4 sa bude vyrábať až do roku 2026. V roku 2022 má byť predstavená druha generácia 4×4, ktorá bude postavená už na platforme aliancie Renault-Nissan.

Interiér súčasnej Lady 4×4

Zdroj: лада.онлайн