Hyundai predstavil novú generáciu najmenšieho modelu i10.

Hyundai predstavil novú generáciu najmenšieho modelu i10.

4. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Prvá generácia Hyundai i10 debutovala v roku 2007. O šesť rokov neskôr, teda v roku 2013 prišla na trh druhá generácia a o ďalších šesť rokov tu máme ďalšiu generáciu najmenšieho vozidla automobilky Hyundai. Čo všetko prináša novinka?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o novú generáciu. Predná maska pôsobí agresívne a športovo. Nájdeme na nej guľaté LED denné svietenie, novú veľkú mriežku chladiča a fake nasávacie otvory s hmlovými svetlami na bokoch. Zadná časť pôsobí už o niečo uhladenejšie než predná. Vzadu nájdeme krídlo na veku batožinového priestoru, nové svetlomety a menší difúzor na nárazníku.

Interiér novinky vyzerá na svoju triedu veľmi luxusne a dobre. Na stredovej konzole sa nachádza veľký dotykový displej. Nižšie nájdeme vetracie otvory a ovládanie klimatizácie. Dvojfarebné prevedenie interiéru vyzerá veľmi dobre a na dobrom vzhľade pridávajú aj ornamenty na palubnej doske.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Čo sa týka rozmerov, tak novinka o niečo narástla. Na dĺžku meria i10 o 5 mm viac (3 670 mm) a na šírku o 20 mm viac (1 680 mm). Výška sa zasa zmenšila o 20 mm (1 480 mm) a rázvor narástol až o 40 mm (2 435 mm). Objem batožinového priestoru ostáva nezmenený 252 litrov.

V ponuke motorov nájdeme dva agregáty. Slabší litrový trojvalec 1,0 MPI ponúkne výkon 67 koní a krútiaci moment 96 Nm. Silnejší 1,2 litrový štvorvalec má výkon 84 koní a krútiaci moment 118 Nm. Oba motory poháňajú predné kolesá cez 5-stupňovú automatickú alebo 5-stupňovú manuálnu prevodovku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Hyundai i10 je taktiež moderný. Nájdeme v ňom bezdrôtové nabíjanie telefónov, nový systém Bluelink, systém predchádzania čelným zrážkam, asistent prepínania diaľkových svetiel, asistent držania v jazdnom pruhu a systém detekcie maximálnej povolenej rýchlosti. Ak bude vozidlo vybavené navigáciou, tak vodič má k dispozícii Hyundai Live Services. Táto služba ponúka aktuálne informácie o doprave a počasí.

Verejná premiéra prebehne už budúci týždeň na autosalóne v Ženeve. Sme veľmi zvedavý ako bude i10 vyzerať naživo.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.