Koncept Cupra Formentor hraje iba formu. Agresívny vzhľad, no pod oblečením slabota.

Koncept Cupra Formentor hraje iba formu. Agresívny vzhľad, no pod oblečením slabota.

22. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Osamostatnená značka Cupra, ktorá zatiaľ vyrába len Cupra Ateca oslavuje svoje výročie. Preto si pre nás pripravila poriadne agresívny koncept Formentor, ktorý hraje iba formu. V podstate sa jedná o vozidlo, ktoré hraje na vonok formu, no pod kabátom skrýva nič. Poďme sa teda pozrieť na túto formu.

Nový koncept Cupra Formentor záujme najme svojím brutálnym dizajnom. Jedná sa o vozidlo štýlu SUV coupe, ktoré hrdo ukazuje svoje svaly. Vpredu nájdeme masku podobnú Seat Teramont, agresívne svetlomety a úzke nasávanie vzduchu. Zadná strana pôsobí tiež silno. Štvorica koncoviek výfukov, ostré hrany a LED svetlá, ktoré sú opticky spojené odtrhovou hranou. V interiéri nájdeme športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy, športový volant a Alcantaru. Celkovo Formentor pôsobí veľmi agresívne a športovo, ale tu začína tá „forma“. Totižto pod kapotou sa nachádza hybridný systém, ktorý spoločne produkuje výkon 242 koní. Nechcem hovoriť, že je to málo. Ale na výkon vyše 350 koní by potešil. Však koncern to umožňuje.

eshop spiatocka.sk

Keďže sa jedná len o koncept, tak si myslím, že sériové vozidlo dostane poriadnú porciu koní, ktoré sa postarajú o úsmev na tvári.